رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-02 12:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 147410

متخلفان فضای مجازی زیر ذره بین پلیس هستند

پلیس فتا ا البرز

رئیس پلیس فتا استان گفت : با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور چنانچه افراد سودجو با دامن زدن به انتشار اخبار در خصوص این ویروس با هدف سودجویی اقتصادی اقدام به فروش اقلام بهداشتی به قیمت گزاف در فضای مجازی کنند طبق قانون با آن ها برخورد خواهد شد. 
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ "محمد اقبالی" اظهارداشت: بر اساس رصد های صورت گرفته در فضای مجازی متاسفنه شاهد انتشار اخبار جعلی و کلیپ های غیر واقعی  در خصوص شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی هستیم که علاوه بر افزایش اضطراب، آرامش روانی مردم را به مخاطره می اندازد.
وی افزود: قصد و نیت افراد سودجو و مغرض در انتشار انواع شایعات، سودجویی اقتصادی است و با بررسی های انجام شده مشخص شد که بسیاری از این مستندات منتشر شده در فضای مجازی در خصوص وضعیت انتشار بیماری کرونا ویروس در کشور که به سرعت در حال بازنشر است جعلی و غیرواقعی است.
رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: این پلیس بر اساس ماموریت ذانی خود که همانا رصد فضای مجازی به منظور پیشگیری از تخلفات صورت گرفته در این فضا است، تیمی از کارشناسان زبده این پلیس با تشکیل کارگروه ویژه، جریانات این حوزه را با دقت و به صورت شبانه روزی رصد کرده و تا کنون تعداد زیادی افراد متخلف و مجرم در این حوزه به دلیل ارتکاب به انتشار اخبار کذب و تصاویر غیر واقعی در استان البرز شناسایی و دستگیر شده اند.
وی تاکید کرد: افراد سود جو که در فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر غیرواقعی و اخبار کذب و یا اقدام به تبلیغ و فروش اقلام پزشکی و بهداشتی با قیمت های گزاف و غیرمنصفانه می کنند، زیر ذره بین پلیس قرار دارند و با متخلفان برخورد شدید می شود
این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد:به هیچ عنوان به مطالب به اشتراک گذاشته شده در فضای مجازی که از صحت موضوع و منبع منتشر کننده آن اطمینان ندارند اعتماد نکرده و از بازنشر آن خودداری کنند.
سرهنگ اقبالی از مردم استان البرز خواست:تمام نیازهای خبری و اطلاع رسانی خود را از منابع معتبر از جمله رسانه ملی، خبرگزاری های رسمی و سایت های خبری معتبر تامین کنند و در صورت مواجه با موارد مشکوک به سایت رسمی پلیس فتا مراجعه نمایند.  

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط