رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-01 12:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 147411

گفتگوی پلیس فتا با خبرگزاری ایرنا استان البرز درخصوص ثبت نام بسته حمایتی

پلیس فتا ا البرز

رییس پلیس فتا استان البرز با اشاره به اعطای بسته های حمایتی برای دهک های پایین جامعه گفت: کاربران در فضای مجازی مراقب تبلیغات کاذب تحت عنوان ثبت نام برای دریافت این بسته ها باشند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس تصمیمات انجام شده برای اعطای بسته های معیشی که باهدف حمایت از کسب و کار آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا است به هیج وجه نیاز به ثبت نام نیست.

وی اضافه کرد : برخی افراد شیاد با ارسال پیامک با موضوع نام نویسی طرح بسته حمایتی دولت اقدام به کلاهبرداری نموده که توصیه می شود کاربران هوشیار بوده و در دام کاهبرداری مجرمان سایبری قرار نگیرند.

رییس پلیس فتا البرز تاکید کرد: شناسایی افراد آسیب پذیر برای دریافت بسته های حمایتی و معیشتی دولت از کسب کارهای آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا به صورت رسمی از رسانه ملی و خبرگزاری رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

کلاهبرداران با این شیوه به دنبال دریافت شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضا و cvv۲ هموطنان هستند.که در نهایت منجر به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی کاربران میشود.

برخی کاربران در زمان ثبت نام به آدرس سایت معتبر مورد نظر توجه نکرده و از طریق موتورهای جستجو گر یا لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

وی تاکید کرد: ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی زمینه ساز سوء‌استفاده از کاربران را بوجود آورده که سبب سرقت اطلاعات و کلاهبرداری خواهد شد.

اقبالی گفت: با توجه به افزایش شگرد کلاهبرداری‌های اینترنتی، هوشیاری کاربران در موضوعات جرایم سایبری ضروری است.

سرهنگ اقبالی خاطر نشان کرد : کاربران درصورت مشکوک شدن به اخبارجعلی.به ویژه لینک های جعلی.ودریافت پیامک های مشکوک با عناوین مختلف، موضوع را به سایت پلیس فتا به نشانی ‎www.cyberpolice.ir گزارش نمایند.

 

  •  
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط