رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-02 12:40
تنظیم اندازه قلم

پ

2:13
کد خبر: 147415

پروفسور قلابی که برای درمان کرونا تبلیغ می کرد

فروش داروهای غیر مجاز برای درمان کرونا

رئيس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری از طریق تولید و پخش داروی گیاهی درمان ویروس کرونا و فروش آن در شبکه های اجتماعی خبر داد .

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمی در تشریح این خبر گفت: در تاریخ دوازدهم اسفند ماه هزار و سیصد و نود و هشت در پی خبر واصله از سوی پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات ناجا مبنی بر فعالیت شخصی در فضای مجازی در بستر اینستاگرام اقدام به  تبلیغ داروی گیاهی درمان ویروس کرونا ، مایع ضد عفونی کننده  و فروش این دارو در غالب شربت و .... خبر داد که با هماهنگی صورت گرفته با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای (ناحیه 31 تهران) تحقیقات در این زمینه صورت گرفت . 
سرهنگ کاظمی ادامه داد : پرونده مذکور در دستورکار مهندسین پلیس فتا قرار گرفت که در طی بررسی های انجام شده مشخص شد وی در غالب راه اندازی سایتی که کلیه اقدامات تبلیغی خود را در این بستر به اشتراک گذاشته و از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فروش این شربت به مبالغ هنگفتی نموده و با پیگیری های صورت گرفته و شگرد های مهندسین فتا نامبرده در محل اختفایش در حوالی غرب تهران  دستگیر و به این پلیس دلالت داده شد .
این مقام ارشد انتظامی افزود نامبرده آقایی 46 ساله به نام (پ ن ) ساکن تهران که در پی اظهاراتش بیان نموده بنده دارای دکترای تخصصی هستم و این دارو را با توجه به سابقه که در زمینه دارو های گیاهی داشته ام ساختم و نسبت به تولید آن  در لابراتوار شخصی حوالی خیابان انقلاب تولید و نسبت به فروش آن اقدام نموده ام که بر خلاف اظهارات بیان شده این فرد  هیچ یک از گفته های وی از روی مستندات نبوده و مدرکی دال بر پزشک بودن وی ارائه نکرده و در مورد ادعایش مبنی بر درمان کرونا با توجه به نظر معاونت غذا و دارو که کلا این اقدام را رد و صحبت های این دکتر قلابی را کذب و ماده تولیدی را بر خلاف دستورالعمل های غذا و دارو دانسته و فاقد اعتبار علمی و درمانی می داند .  
این مقام سایبری گفت : پرونده به همراه متهم و کشفیات صورت گرفته  به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شدتا اقدامات قضایی مناسبی با جرم مذکور صورت پذیرد . 
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطر نشان کرد:  شهروندان گرامی توجه داشته باشند با شیوع این بیماری و نشر تبلیغات و اخبار کذب در این مورد تنها مرجع رسمی اخبار بهداشتی این بیماری را صدا و سیما دانسته و نسبت به تبلیغات و فروش موارد درمان کرونا در فضای مجازی  هوشیار و از خرید این اقلام جدا خودداری نمایید ، آرزوی سلامتی برا هموطنان گرامی را دارم که انشاالله با رعایت موارد بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود هر چه زودتر این ویروس از کشورمان ریشه کن شود .
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط