رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 17:22
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147448

شناسایی و برخورد با عاملین انتشار اخبار کذب در مهاباد

 انتشار اخبار کذب

افرادی که اقدام به انتشار اخبار کذب و شایعه در خصوص ویروس کرونا در شبکه‌های اجتماعی می‌نمودند، شناسایی و تحویل مقامات قضایی گردیدند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: انتشار هر گونه اخبار کذب و خلاف واقع در فضای مجازی برابر قانون جرم بوده و  شناسایی عاملین انتشار اینگونه اخبار  بطور جد در دستور کار است.
وی ادامه داد: با تلاش‌های شبانه‌روزی و رصد مستمر فضای مجازی سه نفر از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام به قصد تشویش اذهان عمومی اقدام به انتشار آمار جعلی از تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور می‌نمودند، توسط پلیس فتا شهرستان مهاباد شناسایی و تحویل مقامات قضایی گردیدند.
این مقام انتظامی گفت: شهروندان نباید به شایعات در فضای مجازی توجه کرده و هر گونه اطلاعات مرتبط با شیوع ویروس کرونا را فقط طریق از رسانه ملی و منابع معتبر دریافت کنند.
سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه انتشار هر گونه اخبار کذب در فضای مجازی جرم تلقی می‌شود، از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با موارد مشابه و هر گونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به این پلیس اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط