رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-06 07:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 147461

کشف اقلام پزشکی غیر مجاز در فضای سایبر در البرز

پلیس فتا ا البرز

رییس پلیس فتا استان البرز سرهنگ محمد اقبالی گفت: در اجرای طرح برخورد با تبلیغ فروش اقلام پزشکی غیرمجاز در فضای مجازی مقادیر زیادی کالای غیربهداشتی و پزشکی درشهرستان کرج کشف شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی در خصوص این خبر اظهارداشت:  کارشناسان  پلیس فتا البرز طی رصد سایت ها و کانال های مختلف درفضای مجازی دریک سایت فروش کالا به یک آگهی تبلیغ فروش محافظ و ماسک برخورد و موضوع را به صورت ویژه در دستور کارقراردادند.

وی اضافه کرد: کارشناسان پلیس فتا با همکاری اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی البرز با هماهنگی مقام قضائی محل مورد نظر را شناسایی و در بازرسی از محل مورد نظر بیش از یک هزارو 350 عدد کالای پزشکی غیرمجاز کشف شد.

رییس پلیس فتا استان البرز با بیان این که در این رابطه یک نفر دستگیر شد گفت: بر اساس برآورد کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه 500 میلیون ریال برآورد شده است.

 گفتنی است، طی یک ماه گذشته تاکنون مقادیر زیادی انواع دارو ، مواد ضدعفونی کننده ، ژل بهداشتی، انواع کالای پزشکی و الکل توسط پلیس البرز و سایر دستگاه های نظارتی این استان کشف شده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تولید و عرضه محصولات دارویی و بهداشتی باید با مجوز و تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تحت نظارت سازمان غذا و داروی کشور باشد. خاطر نشان کرد: شهروندان و کاربران نیاز‌های دارویی خود را از مبادی مجاز و قانونی مانند داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مجاز عرضه تجهیزات پزشکی تهیه نمایند، چرا که افراد سود‌جو و فرصت‌ طلب برای کسب منافع مالی بیشتر با انواع تخلفات در زمینه تولید و عرضه و فروش محصولات بهداشتی و دارویی سلامت افراد جامعه را با خطرات جدی مواجه می‌سازند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط