رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا:

۱۳۹۹-۰۱-۰۷ ۱۱:۰۱
تنظیم اندازه قلم

پ

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا:

سرهنگ دوم علی محمد رجبی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی محمد رجبی تصریح کرد: مجرمان سایبری با راه‌اندازی فروشگاه‌های جعلی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی تقلبی بوده شهروندان را به درگاه فیشینگ هدایت کرده و اطلاعات بانکی آنها را به سرقت می‌برند و یا پس از فریب افراد و واریز نمودن وجوه توسط مشتری از ارسال کالا خودداری می‌نمایند.

وی به تبلیغ فروش ماسک، ژل ضدعفونی کننده و دستکش در این سایت‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به نیاز شهروندان در این روزها به چنین اقلامی، مراقب باشند در هنگام خرید آنلاین موارد ایمنی را رعایت نموده تا در دام این دست مجرمان گرفتار نشوند.

سرهنگ رجبی تاکید کرد: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که از زیرمجموعه‌های وزارت صنعت محسوب می‌شود، متولی اصلی نماد اعتماد الکترونیکی است از این‌رو کاربران به منظور یک خرید ایمن و شناسایی فروشگاه‌های قانونی می‌توانند به سایت این مرکز مراجعه کنند.

وی ادامه داد: پس از مراجعه کاربران به سایت رسمی این مرکز به آدرس https:‎//enamad.ir/DomainListForMIMT

می‌توانید از طریق لینک مربوطه، فروشگاه مورد نظر را در بین مجوزهای اعطا شده جستجو کرده و از صحت نماد ارائه شده مطمئن شوند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا یادآور شد: در هنگام پرداخت وجوه آدرس صفحه درگاه بانکی می‌بایست صرفا آدرس یکی از درگاه‌های پرداخت مورد تایید و تحت دامنه شاپرک https:‎//asan.shaparak.ir باشد.

سرهنگ رجبی گفت: شهروندان محترم می‌توانند در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir  در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با این افراد سودجو صورت بگیرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید