رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-16 13:30
تنظیم اندازه قلم

پ

2:48
کد خبر: 147516

راز پرونده باند سوء استفاده از کارت بانکی ، فاش شد

سوء استفاده

رئیس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف یک پرونده با موضوع کلاهبرداری از طریق حساب بانکی خبر داد.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمی رئیس پليس فتا تهران بزرگ در تشريح اين خبر گفت: مردی 35 ساله به نام (ا ح ) ساکن تهران حوالی خیابان جمهوری با مراجعه به پلیس فتا و ارائه شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای (ناحیه 31 تهران) اظهار داشت: حسابم به دلیل نامعلومی مسدود و بنده از این امر بی اطلاع بوده و خواهان پیگیری پلیس هستم .

سرهنگ کاظمی ادامه داد : پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار کارشناسان فتا قرار گرفت و پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغازکرد ، در خلال رسیدگی، شاکی مجدد به پلیس مراجعه و با ارائه سرنخی بیان کرد خانمی ناشناس با او تماس تلفنی گرفته و از وی درخواست کارت بانکی در ازای مبلغ یک میلون تومان کرده است.

اين مقام انتظامي افزود: با بدست آمدن این سرنخ کارآگاهان تجسس های خود را آغاز نمودند و علت تماس و درخواست از شاکی در اولویت قرار گرفت. با بررسی های کارشناسان و با توجه به اینکه اظهارات شاکی قانع کننده نبود؛ مشخص شد تماس از سوی خانمی 30 ساله به نام (ا ی) ساکن تهران میدان نوبنیاد بوده است. لذا با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای نامبرده شناسایی و به پلیس انتقال داده شد با بررسی سوابق ایشان معلوم شد وی قبلاً در شرکت بازاریابی اینترنتی از طریق فروش محصولات و برگزاری قرعه کشی با هویت مستعار علیزاده فعالیت داشته است.

این مقام سایبری گفت : متهم با روبرو شدن با ادله های فنی پلیس راز کلاهبرداری باندی را برملا نمود و در اظهاراتش اقرار کرد فعالیت او و علیزاده در پوشش یک شرکت خصوصی فروش محصولات و قرعه کشی با عنوان بازاریاب اینترنتی اقدام به کلاهبرداری و واریز وجوه سرقتی به وسیله پولشویی می نمودند و شاکی یکی از افرادی است که کارت بانکی خود را در قبال مبلغی در اختیار من قرار داده و من کارت ها را به ( علیزاده ) تحویل می دادم و در قبال تحویل هر کارت ماهیانه مبلغی به حساب من وشاکی واریز می شد.

سرهنگ کاظمی در ادامه گفت:  شاکی به پلیس دعوت و در برابر تحقیقات مأمورین راهی جز اعتراف نداشت و گفت کارت بانکی خود را در قبال پول به خانم ( آ ی ) داده بودم وقتی حسابم مسدود شد با طرح شکایت واهی قصد باز کردن آن را داشتم و از گفتن حقایق واهمه داشتم.

رئیس پلیس فتا بیان داشت : با اظهارات متهمین پرونده، دیگر همدست آنها بنام (م ف ) که خود را به عنوان شاکی معرفی و گرداننده اصلی این باند بود؛ دستگیر و به پلیس انتقال شد، وی انگیزه خود را کسب درآمد بالا اعلام کرد و با جمع بندی پرونده تا کنون تعداد 37 فقره پرونده مشابه به ارزش چهار میلیارد و سیصد میلیون ریال برآورد شده است . 

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه پرونده پس از انجام تحقیقات پلیس به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد و متهمین تحت برخورد قضایی قرار گرفتند.،خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی توجه داشته باشند کارت بانکی (حساب بانکی) جزئی از اوراق حقوقی فرد می باشد و هرگونه سوء استفاده از این حساب ها پیگرد قضایی برای صاحب حساب دارد ، به هیچ وجه کارت های بانکی خود را به امانت و یا عناوین دیگر در اختیار غیر نگذارید زیرا هر جرمی از طریق این افراد صورت پذیرد شما نیز به عنوان شریک جرم محسوب می شوید و باید پاسخگو باشید . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط