رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-16 13:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 147522

دستگیری متهمان انتشار شایعات التهابی پیرامون قرنطینه کامل هرمزگان

تعطیلی اصناف

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از دستگیری متهمان انتشار مطالب التهابی و ساختگی پیرامون قرنطینه کامل استان و تعطیلی اصناف شهرستان های بندرعباس با حربه انتساب آن به مصوبه شورای تأمین استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد .

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: اشرافیت اطلاعاتی،پایش گروه ها و کانال های مجازی، شناسایی و دستگیری عوامل شایعه ساز به ویژه در حال حاضر پیرامون موضوع ویروس کرونا از مأموریت های ذاتی و مهم پلیس فتا می باشد.

سرهنگ افتخاری بیان داشت: افرادی از طریق صفحات مجازی در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مجازی،اقدام به انتشار شایعات ساختگی و استرس ساز پیرامون اقدامات دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به ویژه شایعه قرنطینه کامل و تعطیلی اصناف شهرستان های بندرعباس با حربه انتساب آن به مصوبه شورای تأمین استان به منظور اعتماد بخشی می کند.

این مقام مسئول گفت: کارشناسان پلیس فتا طی انجام عملیات فنی و بهره گیری از تجربیات اجرایی موفق به شناسایی عوامل شایعه ساز و طی هماهنگی قضایی، تعداد هفت متهم در مکان های مختلف دستگیر و ضمن تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند.

وی افزود: کاهش تردد شهری باید مورد توجه و حساسیت مردم ‌باشد و از ترددهای غیرضروری در استان پرهیز شود،واحدهای عرضه کننده مایحتاج عمومی مردم در ایام اجرای این طرح به طور کامل فعال هستند و افزایش فروش اینترنتی و تلفنی این فروشگاه ها موجب کاهش رفت و آمدها خواهد شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، خاطر نشان کرد : شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط