رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-12 11:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 147530

آزمون و غربال‌گری کرونا فریب جدید کلاه‌برداران اینترنتی

آزمون و غربال‌گری کرونا فریب جدید کلاه‌برداران اینترنتی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: آزمون و غربالگری کرونا با استفاده از برنامه و آپ های موبایلی دست‌مایه مجرمان اینترنتی شده است و با این ترفند به اطلاعات خصوصی کاربران دست پیدا می‌کنند. 

سرهنگ " مهدی دانش پور " رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه افکار عمومی به دنبال اخبار کرونایی کشور است، کلاه‌برداران با شگرد آزمون کرونا به روش‌های مختلف در این رابطه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: کلاه‌برداران  به دو روش  ازجمله،  اول با ارسال پیامک و یا آگهی در شبکه‌های اجتماعی در پی به دست آوردن اطلاعات خصوصی کاربران مثل شماره کارت و یا کد ملی و حتی اثرانگشت مخاطب خود هستند و درروش دوم با انتشار آگهی‌هایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان آزمون کرونا در منزل با نامه جعلی از وزارت بهداشت به ساختمان‌های مسکونی مراجعه می‌کنند و به اشکال مختلف اقدام به سرقت اموال منزل می‌کنند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: از کاربران فضای مجازی تقاضا داریم به این آگهی‌ها به‌هیچ‌عنوان اعتنا و اعتماد نکنند و اگر قرار باشد اکیپی از طرف وزارت بهداشت به منازل مردم مراجعه کنند قطعاً از طریق وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سرهنگ دانش پور به کاربران توصیه کرد: به آگهی‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی یا به‌صورت پیامک برایشان در خصوص خرید مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک و دستکش ارسال می‌شود توجه نکنند زیرا غالب این آگهی‌ها به‌قصد کلاه‌برداری منتشر می‌شود.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کردستان در پایان از کاربران خواست، هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی WWW.CYBERPOLICE.IR  از خدمات آنلاین و بر خط این پلیس بهره‌مند شوند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط