رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-17 11:01
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 147559

شناسایی و دستگیری عامل توهین و افترا در فضای مجازی

شناسایی و دستگیری عامل توهین و افترا

رئيس پليس فتا اصفهان گفت:فردی كه با انتشار مطالب كذب و دروغ و غيراخلاقي در يكي از شبكه‌های اجتماعی عليه يكي از شهروندان باعث آبروريزی وی شده بود توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايي و دستگير شد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی رئيس پليس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فردی ناشناس در يكي از شبكه‌های اجتماعي مجازی اقدام به درج مطالب توهين و افترا عليه او نموده و اين امر موجب هتك حيثيت و تشويش اذعان عمومي عليه او گرديده بررسي موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

اين مقام انتظامي افزود: بررسي كانال مربوطه كه اقدام به انتشار مطالب توهين آميز نموده بود حاكي از آن داشت كه متهم مدير آن كانال با بيش از 5000 نفر بوده و علاوه بر درج مطالب توهين آميز عليه شاكي در آنجا مطالب و تصاوير غيراخلاقي نيز درج کرده است.

سرهنگ مرتضوی افزود: با انجام اقدامات فني و تخصصي ضمن شناسایی متهم به هويت (رضا.ع ) ساكن اصفهان ، وی دستگیر شد و در مواجه با مدارك و مستندات پليس صراحتاً به جرم خود اقرار کرد. 

وي با اشاره به اینکه متهم انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی اعلام کرده است ، به شهروندان پايان توصيه كرد: مطابق ماده 18 قانون جرائم رايانه ای هر كس بوسيله سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي اكاذيبي را عليه شهروندان منتشر نمايد افزون بر اعاده حيثيت به حبس از سه ماه تا 2 سال و جزای نقدی محكوم می‌گردد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط