رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-18 11:36
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147579

برخورد با عاملان انتشار اخبار تنش‌زا در فضای مجازی

با عاملین انتشار اخبار تنش‌زا برخورد قانونی می‌شود

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با بیان اینکه انتشار اخبار کذب به قصد تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی جرم است ، گفت: فردی که در فضای مجازی اقدام به شایعه‌پراکنی در خصوص ویروس کرونا می‌ کرد، شناسایی شد . 

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در این خصوص گفت: برخی از افراد سودجو و فرصت‌طلب از موقعیت پیش آمده سوء‌استفاده کرده و اقدام به انتشار اخبار کذب و خلاف واقع در خصوص ویروس کرونا در شبکه‌های اجتماعی در جهت رسیدن به اهداف خود منتشر می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخورد با قانون‌شکنان در فضای مجازی از ماموریت‌های پلیس فتا می‌باشد، گفت: با رصد‌های شبانه‌روزی و مستمر کارشناسان این پلیس فردی که اقدام به انتشار اخبار کذب و خلاف واقع درباره ویروس کرونا در شبکه اجتماعی تلگرام نموده بود در شهرستان ارومیه شناسایی شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در روند رسیدگی به موضوع با دستور مقام قضایی فرد خاطی دستگیر شد که در تحقیقات بعمل آمده از متهم، ضمن اعتراف به بزه ارتکابی خود، هدف از این اقدام را کنجکاوی اعلام کرد.

سرهنگ نصرتی هشدار داد: کاربران توجه داشته باشند برابر قانون جرایم رایانه‌ای انتشار هر گونه مطالب کذب در فضای مجازی به هر نحوی که منجر به تشویش اذهان عمومی گردد جرم بوده و با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با بیان اینکه شهروندان باید اخبار مورد نظر خود را از منابع معتبر پیگیری کنند گفت: در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) با پلیس در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط