رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-18 11:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 147585

کلاهبرداری با ترفند درج آگهی فروش لوازم صنعتی در سایت دیوار

دیوار

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی کذب در سایت دیوار، از کاربران فضای مجازی به بهانه فروش لوازم صنعتی کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرگرد روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی کلاهبرداری از وی به مبلغ یکصدو سی میلیون ریال از طریق سایت دیوار شده بود، که در این خصوص موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی پرونده در سایت دیوار آگهی فروش لوازم صنعتی را مشاهده و با توجه به قیمت مناسب آن مبلغ یکصدو سی میلیون ریال به عنوان بیعانه به شماره‌ حساب اعلامی که در آگهی درج ‌شده بود واریز کرده است، لیکن پس از پرداخت پول و با تماس‌های بعدی شاکی کسی جوابگو نبوده است، از پلیس فتا درخواست رسیدگی کرد.

وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات کارشناسی، طی چند روز متهم شناسایی، دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: قبل از اطمینان به صحت اطلاعات ارائه‌ شده فروشنده، اقدام به واریز وجه نکنند و حتی‌الامکان ارتباطات و خریدوفروش‌ها را به‌صورت حضوری انجام دهند و از افرادی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آن‌ها پیش از انجام معامله فراهم باشد و قبل از خرید، کالا را با دقت موردبررسی قرار دهید.

سرگرد شهبازی پور در ادامه به شهروندان توصیه کرد: باتوجه به شرایط ویروس کرونا برای انجام خریدها اینترنتی خود حتما از طریق سایت های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشند اقدام نمایند، هرگز پیش از دریافت کالا، هزینه‌ای تحت عنوان بیعانه، شیرینی، رزرو و... پرداخت نکنید.

این مقام مسئول از عموم مردم درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط