رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-19 12:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 147597

کلاهبرداری تلفنی به نام اپراتور همراه اول

شما برنده قرعه‌کشی اپراتور همراه‌اول شده‌اید

رئیس پلیس فتا استان یزد کلاهبرداری تلفنی را در صدر جرائم فضای مجازی استان برشمرد و اظهار داشت: علی‌رغم توصیه‌های بی‌شمار کارشناسان این پلیس، کلاهبرداری تلفنی باز هم در استان یزد قربانی می‌گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با برقراری تماس تلفنی با وی  مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی اپراتور همراه اول بعد از شروع مکالمه و بیان ادعا و جملات اغوا کننده مبلغ 200 میلیون ریال از حسابش سرقت کرده است،  رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: متهم با شیوه و شگرد پلیسی و همت کارشناسان پلیس فتا مرکز استان یزد در یکی از شهرستان‌های اطراف استان شناسایی و اقدامات لازم با هماهنگی قاضی پرونده جهت دستگیری وی صورت پذیرفت.

سرهنگ ابوطالبی به عموم شهروندان توصیه کرد: فریب کلاهبرداران را در تماس‌های تلفنی و پیامکی مبنی بر "برنده شدن در قرعه‌کشی "نخورید چرا که در صورت برنده شدن ابتدا اشخاص به سازمان‌ها و موسسات مربوطه دعوت و مبلغ تعیین شده به صورت حضوری به برندگان ارائه می‌شود.

این مقام انتظامی در ادامه متذکر شد: از قبول درخواست تلفنی افراد ناشناس مبنی بر انجام هرگونه عملیات بانکی از جمله انتقال وجه، ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک، تغییر زبان دستگاه خودپرداز به انگلیسی و انجام تراکنش و ... به بهانه برنده شدن در مسابقه ها و یا قرعه کشی های رادیویی و تلویزیونی، خودداری کنید.

 رییس پلیس فتا استان یزد خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با همکاران ما جهت پیگیری و بررسی در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط