رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-19 11:42
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147598

اغفال شهروندان با فروش لوازم آرایش در تلگرام

فروشگاه های تلگرامی هم چنان قربانی می‌گیرد

رئیس پلیس فتا کردستان از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد کانال فروش لوازم‌آرایشی در تلگرام، از کاربران فضای مجازی  کلاه‌برداری می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر گفت: خانم جوانی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی کلاه‌برداری از وی به مبلغ 73 میلیون ریال از طریق کانال تلگرامی بابت خرید لوازم‌ آرایشی شده بود، که در این خصوص موضوع به‌طور ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی پرونده در کانال تلگرامی فروش لوازم‌آرایشی اصلی را مشاهده و با توجه به قیمت مناسب آن مبلغ 73 میلیون ریال بابت خرید چند قلم کالا به‌صورت عمده واریز کرده است، لیکن پس از پرداخت پول و با تماس‌های بعدی کسی جوابگو نبوده است. 

وی  با بیان اینکه  با انجام تحقیقات تخصصی کارشناسان این پلیس،  متهم شناسایی و تحویل مرجع قضایی شد، بیان داشت: بسیاری از گروه‌ها کالاهایی باقیمت‌های کمتر از بازار را تبلیغ می‌کنند و این مسئله سبب می‌شود تا مخاطبان برای خرید کالا ترغیب شوند؛ بنابراین لازم است کاربران و علاقه‌مندان شبکه‌های اجتماعی دقت بیشتری در استفاده از خدمات این گروه‌ها انجام دهند زیرا با توجه به اینکه بسیاری از گروه‌ها و کانال‌ها فاقد دفاتر فروش هستند و به‌صورت آنلاین کار می‌کنند احتمال سوءاستفاده و کلاه‌برداری از سوی آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول از عموم مردم درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط