رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-20 07:06
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 147606

نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در قانون جرایم رایانه ای

نشر اکاذیب

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطرنشان کرد : برابر مواد ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ قانون جرائم رایانه ای، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق اینترنت و سایر فضاهای مجازی جرم تلقی شده و برای آن به تناسب مجازات حبس و جرائم نقدی در نظر گرفته می شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس در این خصوص گفت: درپی شکایت یکی از سازمان های دولتی  مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی از طریق شبکه های اجتماعی موبایلی اقدام به نشر اکاذیب و افترا علیه کارکنان این سازمان کرده اند، به نحوی که باعث خدشه دار شدن وجهه و شأن سازمان و کارکنان آن مجموعه شده است، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: دربررسی های فنی و تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان ، یک نفر از عاملان انتشار مطالب کذب در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

این مسئول انتظامی اظهارداشت: متهم دستگیرشده ابتدا در بازجویی‌های اولیه و فنی ماموران پلیس قصد انکار عمل مجرمانه خود را داشت که پس از مشاهده مدارک مستدل و غیرقابل‌انکار به بزه انتسابی اقرار کرد.

سرهنگ سلیمانی خاطرنشان کرد : برابر مواد ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ قانون جرائم رایانه ای، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق اینترنت و سایر فضاهای مجازی جرم تلقی شده و برای آن به تناسب مجازات حبس و جرائم نقدی در نظر گرفته می شود به همین جهت با افرادی که امنیت روانی مردم را با چالش روبرو کنند، برخورد قانونی می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس یادآور شد: این پلیس بصورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن ‌را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط