رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-23 07:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 147633

انتشار تصاویر خصوصی توسط همسر سابق

نشر تصاویر

رئیس پلیس فتا استان فارس از کشف پرونده انتشارعکس‌های خصوصی با انگیزه انتقام جویی در فضای مجازی خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ " حشمت سلیمانی" رئیس پلیس فتا استان فارس با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایتی مبنی بر اینکه فردی در فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی کرده است،  مراتب در دستور کار مأموران قرار گرفت.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و افزود: با توجه به حساسیت موضوع، کاراگاهان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات بدست آمده متهم را که همسر سابق شاکی بود را شناسایی وطی هماهنگی با مراجع قضایی دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی بیان داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هر گونه جرم انتسابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه‌ با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و ضمن اعتراف به جرم خود، هدف از این کار را انتقام جویی از شاکی عنوان داشت .

رئیس پلیس فتا استان فارس تأکید کرد: کاربران گرامی در فضای سایبر از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی خودداری کنند و در تعامل با دیگران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رعایت احترام به حریم خصوصی افراد را نیز همواره مدنظر داشته باشند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه فضای مجازی، فضایی امن برای ارسال اطلاعات خصوصی نمی باشد، از کاربران خواست: در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک،کلاه‌برداری و یا محتوای مجرمانه بلافاصله آن را از طریق بخش ارتباطات مردمی در وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با همکاران ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط