رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-23 10:03
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 147642

کلاهبرداری به روش فروش اقساطی خودرو

فروش اقساطی

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شناسایی فردی در شبکه‌های اجتماعی که اقدام به کلاهبرداری از طریق فروش اقساطی خودرو می کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در تشریح این خبر اظهار داشت: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت در یکی از شبکه‌های اجتماعی با کانالی آشنا شده است که به صورت اقساطی اقدام به خودرو به فروش خودرو می کرده است.وی مدعی شد  مبلغی به عنوان بیعانه برای تحویل خودروی صفر واریز کرده است اما خودرویی به وی تحویل داده نشده است. 

سرهنگ محمد پور ادامه داد: پس از پیگیری کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شخصی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به راه اندازی کانال فروش خودرو به صورت اقساطی کرده است و از این طریق به بهانه واریز بیعانه برای تحویل خودرو اقدام به کلاهبرداری از هموطنان داشته است.

این مقام انتظامی گفت: پس از انجام اقدامات لازم توسط کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و پرونده وی برای سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی تاکید کرد: کاربران عزیز توجه داشته باشند خریدهای اینترنتی خود را از وب سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک انجام دهند و قبل از واریز وجه و بیعانه حتما به صورت حضوری از صحت کالا اطمینان حاصل نمایند. همچنین برای خرید خودرو به نمایندگی‌های مجاز محل سکونت خود مراجعه نمایند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط