رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-23 13:08
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 147645

کینه ای که موجب نشر اکاذیب در فضای مجازی شد

نشر اکاذیب

رئيس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف پرونده با موضوع تهدید و هتاکی  خبر داد و گفت: متهم از این طریق اهداف مجرمانه خود را عملي می ‌کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمي، رئیس پلیس فتا پایتخت در تشريح اين خبر گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی اعضاء هیئت مدیره یک مجتمع تجاری به پلیس فتا، که مدعی شد شخصی که قبلاً به عنوان عضو هیئت مدیره پاساژ تجاری مشغول به فعالیت بوده ، با خاتمه فعالیت در هیئت مدیره اقدام به تهدید و نشر اکاذیب در شبکه اجتماعی واتس آپ به قصد تخریب و انحراف ذهن مالکان و همسایگان نسبت به وی کرده است؛ موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد :با بررسی های صورت گرفته توسط  کارآگاهان سایبری، متهم که مردی میانسال بود به پلیس فتا احضار شد. با حضور وی در اداره پلیس و مواجه با اتهام وارده انگیزه خود را  از اعمال مجرمانه اش، اختلافات مالی موجود در مجتمع تجاری بیان داشت.  در نهایت با دعوت از نماینده شاکیان، پرونده با تکمیل مستندات لازم به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تاکید کرد : آسیب ناشی از توهین و نشر اکاذیب در فضای مجازی به مراتب بیشتر از توهین در فضای حقیقی است که در آن ممکن است فرد تنها در مقابل تعداد جمعیتی کم  قرار داشته باشد، شاید در فضای حقیقی بشود اعاده حیثیت کرد، اما توهین در فضای مجازی، که در سراسر جهان قابل انتشار است اعاده حیثیت بسیار مشکل و شاید غیر ممکن است، لذا براساس قانون مجازات اسلامی تخلف بوده و برابر قانون با شخص خاطی برخورد می شود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط