رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-23 13:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 147650

پولی که با وسوسه از جیب رفت

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایى ودستگیرى عامل کلاهبردارى از شهروندان با ترفند درج آگهی جعلی فروش لوازم خانگی در سایت دیوار خبر داد.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد،رئیس پلیس فتا  استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به این پلیس که با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر کلاهبردارى از طریق خرید لوازم خانگی با پرداخت بیعانه  را داشت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته  و طبق اظهارات شاکی مشخص شد فردی با درج آگهی فروش لوازم خانگی با قیمت وسوسه انگیز خودرو در سایت دیوار با شخص آگهی دهنده تماس برقرار می‌نماید، که فروشنده از خریدار تقاضای مبلغی بابت بیعانه تقاضای می‌کند و پس از دریافت مبلغ مربوطه تلفن همراه خود را خاموش و دیگر پاسخگو نمی‌باشد.

سرهنگ امین یادگارنژاد ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا  پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و تخصصی و اخذ دستور قضایی  توانستند متهم را مورد شناسایی قراردهند و طی هماهنگی با مراجع قضایی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی به شهروندان هشدار داد : به هیچ عنوان به این گونه آگهی ها اعتماد نکنند و حتی المقدوراز کسانی خرید کنند که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.

سرهنگ امین یادگار نژاد گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط