رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-23 13:51
تنظیم اندازه قلم

پ

1:44
کد خبر: 147653

وعده های دروغین برنده شدن

شرط بندی

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از دستگيري فردي كه با تبليغات گسترده در شبكه هاي اجتماعي، مبلغ 8 ميليارد و 800 ميليون ريال از شهروندي اراكي کلاه‌برداری كرده بود، ‌ خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم احسان آنقی،رئیس پلیس فتا استان مركزي دراین‌باره گفت: چندي پيش با مراجعه یکی از شهروندان به پليس فتا گزارشي از مبلغي کلاه‌برداری را به كارشناسان اين پليس ارائه كرد و تحقيقات تخصصي پليس، براي بررسي اين موضوع آغاز شد.

وي افزود: در مراحل اوليه تحقيقات، شاكي اذعان داشت كه دریکی از شبكه هاي اجتماعي، تبليغي از يك سايت شرط‌بندی را مشاهده كرده است و با توجه به وعده‌هایی در خصوص درآمدزايي در اين سايت داده‌شده بود، اين فرد مجذوب اين ترفند شده و بعد از ثبت‌نام و واريز 8 ميليارد و 800 ميليون ریال وجه به شماره حساب اعلام‌شده و حتي ارائه چك به عنوان ضمانت،‌ مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

اين مقام انتظامي ادامه داد: با آغاز تحقيقات تخصصي كارشناسان پليس فتا، تبليغات ديگري از اين سايت شرط‌بندی در شبكه هاي اجتماعي به دست آمد و مشخص شد كه در اين تبليغات، مدير يك سايت شرط‌بندی با معرفي لينكي كاربران را به مشاهده و ثبت‌نام در اين سايت ترغيب می‌کند.

سرهنگ آنقی تصريح كرد: در مراحل رسيدگي به اين پرونده، مدير اين سايت كه در شهرستان اراك زندگي می‌کرد، شناسايي و با هماهنگي انجام‌شده با مراجع قضایی دستگير شد و براي تكميل تحقيقات به پليس فتا استان انتقال داده شد.در تكميل فرايند رسيدگي به اين پرونده، فرد دستگیرشده با مشاهده اسناد و مدارك به‌دست‌آمده به جرم خود و برنامه‌ریزی لازم براي کلاه‌برداری‌های ديگر از كاربراني كه در اين سايت شرط‌بندی ثبت‌نام كرده بود، اعتراف كرد.

رئیس پلیس فتا استان مركزي در ادامه به كاربران فضاي مجازي توصيه كرد: اغلب سایت‌هاى شرط‌بندی یا پیش‌بینی نتایج انواع بازى‌ها به‌گونه‌ای است که در ابتدا کاربر مبالغى را برنده‌شده و در ادامه راه، طمع وجود قربانى را در برمی‌گیرد و نسبت به ادامه کار خود مصمم‌تر شده و با اولین باخت سعى در جبران مى‌کند که متأسفانه اینجا آغاز باتلاقى خواهد بود که فرد قربانى در آن گرفتار خواهد شد.

این مقام مسئول با توصيه به گام برنداشتن در اين مسير خاطرنشان كرد:‌ بر اساس قانون، شرط‌بندی و قمار جرم است و کسانی که در این‌گونه سایت‌ها فعالیت می‌کنند بایستی پاسخگوی اعمال خود در برابر قانون باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط