رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-24 10:04
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 147669

تبلیغ وام آسان بدون ضامن، شگرد کلاهبرداران سایبری

وام

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری کلاهبرداری که در یکی از سایت‌های تبلیغاتی به بهانه اعطای وام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با عنوان اعطای وام فوری بدون ضامن از وی کلاهبرداری شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ سلیمانی در ادامه گفت: متاسفانه شاکی در فضای مجازی و به خصوص در شبکه‌های اجتماعی فریب تبلیغات اغوا کننده ارائه تسهیلات بانکی به صورت آسان  خورده و با یکی از این افراد در شبکه اجتماعی واتساپ ارتباط برقرار می‌کند.

وی افزود: معمولا افرادی که با این شگرد از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند، ابتدا با ارائه فرم‌ها و قراردادهای مختلف اقدام خود را قانونی جلوه داده و اعتماد شاکی را جلب می‌کنند، به طوری که شاکی فریب این افراد را خورده و اقدام به تکمیل فرم ها و ارسال مدارک خود و واریز مبلغ ده میلیون ریال به حساب متهم کرده است.

این مقام مسئول بیان کرد: با بررسی‌های فنی و اقدامات تخصصی، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: متقاضیان دریافت وام حتما به بانک مراجعه نمایند و به هیچ عنوان به تبلیغاتی که در فضای مجازی و یا شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند، همچنین جمع آوری اطلاعات شهروندان از دیگر شگردهای کلاهبرداران سایبری است که با ترفند اعطای وام اطلاعات شهروندان را جمع آوری می‌نمایند، بنابراین شهروندان به هیچ عنوان به این تبلیغات اعتماد نکرده و اطلاعات خود را با پر کردن فرم‌های دروغین در اختیار اینگونه افراد نگذارند.

رئیس پلیس فتا استان فارس از کاربران فضای مجازی درخواست کرد : در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط