رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-24 09:42
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147672

توصیه به عدم استفاده از شبکه های اجتماعی فیلتر شده و خارجی در امر آموزش

عکس

رئیس پلیس فتا قم تصریح کرد: مدارس و مربیان گرامی سعی کنند از شبکه های اجتماعی فیلتر شده و خارجی جهت ایجاد کلاس های کمک تحصیلی مجازی به دانش آموزان استفاده نکنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم گفت: با توجه به تدابیری که از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در شرایط کنونی اعمال شده مدارس و آموزشگاه ها تعطیل هستند، لذا به جهت پر شدن این خلا آموزشی سیستم آموزش مجازی و از راه دور به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

وی افزود: استفاده ابزاری آموزشی از شبکه های اجتماعی خارجی و فیلتر شده به جهت اینکه والدین نمی توانند در تمام مدت زمان آموزش کنار فرزندان باشند موجب بروز بعضی تهدیدات و آسیب ها برای فرزندان گردیده است.

این مقام سایبری ادامه داد: خوشبختانه با توجه به امکانات و ویژگی هایی که در شبکه های اجتماعی داخلی تا کنون ایجاد شده است و به روز رسانی های مکرر آنها دیگر لزومی برای استفاده از همنوع خارجی و فیلتر شده آنها نمی باشد.

رئیس پلیس فتا قم توصیه کرد: استفاده از شبکه های اجتماعی تولید داخل کشور به نوعی به دانش آموزان آموزش می دهد به محصولات داخلی اعتماد کنند لذا فرهنگ کمک به چرخه تولید کشور را تقویت خواهد نمود، همچنین دانش آموزان و نوجوانان با توجه به عدم داشتن دانش کافی در هنگام مواجحه با تهدیدات فضای مجازی و بالا بودن حس کنجکاوی در آنها احتمال افتادن در دام شیادان و تبهکاران فضای مجازی و آسیب های مادی و معنوی متعاقب آن متصور است. 

سرهنگ موالی تاکید کرد: با توجه به اینکه استفاده از نرم افزارها و شبکه های اجتماعی فیلتر شده نیاز به استفاده از نرم افزارهای عبور از فیلترینگ است به مربیان و مدیران محترم مدارس توصیه می شود از الزام والدین و دانش آموزان جهت حضور در کلاسهای مجازی آموزشی تحت شبکه های اجتماعی فیلتر شده و خارجی پرهیز نمایند. تا از احتمال افتادن دانش آموزان از عنفوان نوجوانی و کودکی در مسیرهای تهدید آمیز و گاها خطرناک جلوگیری شود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط