رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-24 11:51
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147673

شناسایی و برخورد قضایی با مدیر پیج غیراخلاقی در اینستاگرام

اینستاگرام

رئيس‌ پليس فتا استان‌ يزد خبر داد: فردي که در اينستاگرام با ايجاد صفحه‌اي، اقدام به انتشار محتواي غيراخلاقي با 30 هزار دنبال کننده کرده بود، شناسايي و دستگير شد.

سرهنگ مرتضي ابوطالبي رئيس‌ پليس فتا استان‌ يزد در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني پليس‌فتا در تشريح اين‌ خبر گفت: در پي رصد و پايش فضاي مجازي در جهت پيشگيري از تهديدات و آسيب‌ها، صفحه‌اي با موضوع انتشار محتواي غير‌اخلاقي در اينستاگرام شناسايي که اقدام اصلي ايجادکنندگان اين صفحه انتشار فيلم و عکس‌هاي غير‌اخلاقي بوده است.

وي  ادامه داد: با بررسي و اقدامات فني، مدير صفحه مربوطه که اقدام به بارگزاري محتواي غير‌اخلاقي کرده بود احضار شد که دو روز بعد از موعد مقرر به دليل عدم حضور در پليس فتا با هماهنگي قاضي مربوطه در منزل خود دستگير و به اين پليس انتقال داده شد . 

اين مقام انتظامي با بيان هشدار به کاربران گفت: کارشناسان پليس فتا با هوشياري و سرعت عمل بالا و با بهره‌گيري از قابليت‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري شبکه‌هاي اجتماعي را رصد و با موارد مجرمانه پس از مستندات سازي و اخذ دستور قضايي در جهت پيشگيري و مبارزه با جرايم رايانه اي اقدامات لازم را اعمال مي کنند. 

وي گفت: يکي از جرايمي که در فضاي مجازي به چشم مي‌خورد جرايم فحاشي و توهين و تحقير اجتماعي به افراد بوده، لذا کاربران بدانند انتشار هرگونه مطلب توهين‌آميز، هتک حيثيت و نيز تشويق ساير افراد و گروه‌ها به انتشار مطالب توهين‌آميز جرم بوده و پليس فتا با عاملان، برخوردي قانوني و جدي خواهد داشت.

سرهنگ ابوطالبي در راستاي ارتقاء سطح سواد رسانه‌اي کاربران افزود: شبکه‌هاي اجتماعي خارجي به محيطي براي اعمال مجرمانه نظير انتشار مطالب نامناسب و غير‌اخلاقي، هتک‌حيثيت، نشر اکاذيب و تهديد و اخاذي تبديل شده است لذا والدين بايد همراه فرزندان در فضاي مجازي بوده و بر عملکرد فرزندان خود در فضاي سايبر نظارت داشته و جلوي ورود و فعاليت آنها را در اينگونه صفحات را بگيرند.
 
رييس پليس فتا استان يزد گفت: از شهروندان خواست در مواجهه با هر‌گونه موارد مشکوک در فضاي سايبر مراتب را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش هاي مردمي به همکاران ما اطلاع دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط