رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-25 10:02
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 147696

هشدار پلیس فتا به تماس های ناشناس و پیامک های فریبنده

تماس های ناشناس

رئیس پلیس فتا استان قم ازشهروندان خواست تا به تماس های ناشناس و پیامک های بین المللی دریافت شده بر روی تلفن همراه توجه نکنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ موالی، رئیس پلیس فتا استان قم در تشریح این خبر اظهار داشت: به تازگی گزارش‌هایی مبنی بر تماس‌های ناشناس با شماره‌های مشکوک به دست پلیس فتا رسیده که باعث شد این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد. 

وی افزود: در این شیوه فرد بر روی تلفن همراه خود یک تماس از دست رفته دریافت می کند و بی توجه به پیش شماره کشور مقصد با آن شماره تماس می گیرد، بعد از این، ارتباط با یک ربات سخنگو برقرار می شود و یا بدون اینکه مکالمه ای صورت بگیرد بلافاصله ازاعتبار سیم کارت های اعتباری کاسته شده و در سیم کارت های دائمی هزینه مکالمه بین الملل برای دارنده موبایل در نظر گرفته می شود.

سرهنگ موالی بیان کرد: شهروندان درصورت مشاهده تماس ازدست‌رفته، به کدهای تماس در زمان تماس دقت کنند و در صورتی‌که در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای ۰۰۹۸ یا ۹۸+، کد دیگری شماره‌گیری شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنند. 

رئیس پلیس فتا استان قم  گفت: صرف‌نظر از منشأ این تماس‌ها و کلاهبرداری ها که از داخل یا خارج از کشور هدایت می‌شود، شهروندان پس از برقراری هر تماس ناآشنای بین‌المللی و قطع مکالمه، نسبت به تماس دوباره با شماره مذکور خودداری کنند تا هزینه‌های سنگینی برای آنها محاسبه نشود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط