رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-26 09:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 147706

شهروندان مراقب آگهی های تقلبی کاریابی باشند

عکس

رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص آگهی های تقلبی کاریابی به هم میهنان هشدارداد و از آنان خواست جهت اشتغال به شرکت های  معتبر که از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجوز دارند، مراجعه کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم در تشریح این خبر گفت: با توجه به وضعیت کنونی و ماندن افراد در منازل به دلیل نکات بهداشتی متاسفانه شیادان و کلاهبرداران سودجو با انتشار آگهی های تبلیغاتی در سایت دیوار، شیپور و شبکه‌های اجتماعی با تبلیغاتی همچون کار در منزل، دور کاری، و...اطلاعات شخصی افراد را به دست آورده و با تهدید و اخاذی، نیات شیطانی خود را از درخواست کننده، طلب می کنند.

وی در ادامه گفت : بیشتر شاکیان این پرونده ها را خانم ها تشکیل می دهند و علت آن این است که آنها به دنبال مشاغلی هستند که بتوانند در منزل انجام دهند؛ البته باید به شرکت هایی نیز اشاره نمود که دارای مجوز بوده و سال ها است که مشغول فعالیت می باشند و از این طریق به اشتغال پاره وقت کمک کرده و باعث شکوفایی اقتصاد می شوند.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست:  اگر با چنین تبلیغاتی مواجه شدند ابتدا مجوز شرکت استخدام کننده را از اداره کار، مجتمع اصناف و مراجع معتبر بررسی کنند، و با شماره اصلی شرکت تماس حاصل نموده و از صحت آگهی تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند؛ چرا که گاهی شیادان با جعل عنوان شرکت های معتبر اقدام به انتشار آگهی های  تبلیغاتی می کنند.

این مسئول انتظامی  ضمن هوشیاری کاربران در خصوص تشخیص و صحت آگهی های منتشره در فضای مجازی، خاطر نشان کرد:  از نشر اطلاعات خصوصی و هویتی، عکس های شخصی و خانوادگی، شماره تماس بستگان و خانواده و سایر اطلاعات محرمانه خود در فضای مجازی پرهیز کرده و جهت درخواست کار ازشرکت های کاریابی معتبر  که از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مجوز دارند، استفاده کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط