رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-26 07:55
تنظیم اندازه قلم

پ

1:32
کد خبر: 147713

کارت‌های بانکی و حساب خود را خود به دیگران اجاره ندهید

کارت‌های بانکی

رئیس پلیس فتا فارس، از اجاره دادن کارت بانکی، شماره حساب و درگاه بانکی از سوی مجرمان سایبری خبر داد و از شهروندان خواست به هیچ عنوان کارت بانکی، شماره حساب و یا درگاه بانکی خود را به دیگران اجاره ندهند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس در تشریح این خبرگفت:  در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا که  اظهار داشت که در یکی از سایت‌های آگهی محور، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است ، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: قربانی با توجه به کثرت حساب‌های بانکی خود پس از مواجه شدن با آگهی مذکور تعدادی از حساب های بانکی خود را در ازای دریافت مبلغی معین به صورت ماهیانه و بدون توجه به عواقب آن در اختیار فرد آگهی دهنده قرار می‌دهد و با توجه به اینکه ارتباط بین فرد آگهی دهنده و قربانی در فضای مجازی بوده و هیچ نشانی از کلاهبردار نمی باشد. لذا کلیه عواقب و جرم های انجام شده با حساب‌های اجارهای متوجه قربانی یا صاحب حساب می باشد.

این مقام انتظامی تاکید کرد:  به شهروندان توصیه می‌شود به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را نپذیرند تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت‌های خلاف قانون که از طریق حساب‌ها یا کارت‌های بانکی اجاره‌ای انجام می‌شود در امان باشند.
وی یادآور شد: مجرمان سایبری  با اجاره حساب بانکی یا کارت‌های بانکی شهروندان موارد مجرمانه‌ای همچون پولشویی، کلاهبرداری‌های مالی، فرار مالیاتی و… را انجام می‌دهند.
سرهنگ سلیمانی خاطرنشان کرد: به همین دلیل به همه دارندگان کارت‌های بانکی و صاحبان حساب‌های بانکی هشدار می‌دهیم که از قرار دادن کارت پرداخت بانکی و حساب بانکی در اختیار افراد غیر، حتی فروشندگان کالا خودداری کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه افزایش امنیت کاربران در فضای مجازی از مهم‌ترین اهداف پلیس فتا می‌باشد، گفت: سایت پلیس فتا پل ارتباطی با شهروندان است،لذا از شهروندان می خواهیم  برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه‌های پلیس به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، گزارش خود را به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری، گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط