رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-26 12:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 147721

مزاحم مجازی در واتساپ دستگیر شد

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی واتساپ خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان درتشریح این خبر گفت: درپی مراجعه یکی از شهروندان که با در دست داشتن مرجوعه قضایی مدعی شد شخص ناشناس در شبکه اجتماعی واتس‌آپ، موجب سلب آسایش وی شده است، پرونده‌ مربوطه  تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود:با توجه به اظهارات شاکی و مستنداتی که از گوشی وی به دست آمد کارشناسان پلیس فتا متهم را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی به اداره پلیس انتقال دادند.

سرهنگ یادگارنژاد در راستای انگیزه این بزه‌کار اینترنتی گفت: در تحقیقات مقدماتی وی منکر هر گونه جرم انتسابی شده که با مواجه شدن مستندات و ادله دیجیتال لب به سخن گشود و ضمن اعتراف به بزه ارتکابی ، انگیزه‌اش را سرگرمی عنوان کرد.

این مقام مسئول رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این شبکه ها دانست و تاکید کرد: کاربران  در فضای سایبری باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی بد گمانی و شک یا انتقام جویی و یا سرگرمی و... برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند، چرا که همانطور که گفته شد مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان کرمان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط