رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-03 10:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 147737

سواستفاده از کدهای بورسی بلا استفاده

عکس

رئیس پلیس فتا استان قم خبر داد: استفاده از کد بورسی و اوراق هویتی دیگران به جهت کسب انتفاع مالی در حالیکه خود آن اشخاص مطلع نباشند، تخلف محسوب می شود.

پايگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم درتشريح این خبرگفت: برخی افراد با اینکه خودشان کد بورسی دارند، سعی در اغفال عمومی و گرفتن اطلاعات و مدارک سایرین جهت ثبت نام در بورس کرده و کد بورسی منتسب به آنها را برای خود استفاده می‌کنند،در حالی که این عمل غیر قانونی می باشد.

سرهنگ موالی ادامه داد: استفاده از کد بورسی و اوراق هویتی دیگران به جهت کسب انتفاع مالی در حالیکه خود آن اشخاص مطلع نباشند، تخلف محسوب می شود.

این مقام سایبری بیان کرد: سوء استفاده از کدهای بورسی دیگران و دریافت سودهای کلان از این طریق یک روش کلاهبرداری و شیادی است که ممکن است بعضی افراد آگاهانه یا ناآگاهانه نسبت به غیر قانونی بودن آن، اقدام کنند.

وی افزود : کلاهبرداران با انتشار تبلیغات کاذب در فضای مجازی سعی در فریب افکار عمومی نسبت به گرفتن مدارک و اطلاعات هویتی افراد اقدام کرده و با به کارگیری کدهای بورسی آنها علاوه بر دریافت سودهای ممنوعه از مدارک و اطلاعات هویتی آنها سواستفاده می کنند.

سرهنگ موالی گفت: هموطنان عزیز هوشیار باشند ثبت نام در بورس فقط در سایت https:‎//profilesejam.csdiran.com بایستی انجام شود ولی بعضی از کلاهبرداران با سوء استفاده از استقبال عمومی سعی در راه اندازی صفحات جعلی و فیشینگ با عناوین ثبت نام در بورس یا بالا بردن می کنند.

این مقام انتظامی به هموطنان هشدار داد: مردم بایستی نسبت به ارائه مدارک و اطلاعات هویتی خود به اشخاص دیگر ولو دوستان و آشنایان خود هوشیار باشند و از قصد آن فرد کاملا مطلع باشند. همچنین از ارایه مدارک هویتی و اطلاعات خصوصی خود به افراد ناشناس و تبلیغات فریبکارانه در فضای مجازی جدا خودداری نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط