رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-31 12:23
تنظیم اندازه قلم

پ

1:10
کد خبر: 147774

مراقب ایمیل‌های جعلی با موضوع COVID-19 که ظاهرا از طرف پرزیدنت ترامپ هستند،باشید

1

شهروندان آمریکایی منتظر تصمیم نهایی رئیس جمهور ترامپ در مورد پایان کار قرنطینه تا عید پاک هستند‌، اما افراد سودجو از بدافزارها  از طریق ایمیل‌های فیشینگ خبر کذب که قرنطینه تا اوت 2020 تمدید خواهد شد، را به کاربران ارسال می‌کنند.

ایمیل‌های فیشینگ شبیه بدافزارها عمل می‌کنند:

محققانی که بروی ایمیل‌های ضد فیشینگ  Inky تحقیق می‌کنند، دو ایمیل فیشینگ را که ظاهراً از کاخ سفید آمده‌، و دارای امضا  توسط رئیس جمهور ترامپ است، کشف کرده‌اند.

trump-fake-email-covid.jpg

هر دو ایمیل دارای پیوندی از یک وب سایت به خطر افتاده هستند که یک کپی تقریباً کامل از سایت اطلاع رسانی Coronavirus واقعی کاخ سفید است.

white-house-phish-site.jpg

از قربانیان خواسته می‌شود که این سند را بارگیری و بخوانند.  متأسفانه  كسانی كه این كار را انجام می‌دهند‌، احتمالاً به Dropper Trojan آلوده می‌شوند.

این صفحه خاص از سایت روسی آلوده حذف شده است‌، اما تنظیم مجدد آن برای مجرمان آسان است و پیوندها را در ایمیل‌های فیشینگ تنظیم می‌کنند.

ایمیلی از مایک پنس؟
علاوه بر این ایمیل‌ها‌، تیم تحقیقاتی ضد ایمیل‌های فیشینگ Inky همچنین ایمیلی را منتشر کرده است که گفته می‌شود از معاون رئیس جمهور‌، مایک پنس است.

این یکی ایمیل با موضوع COVID-19 نیست و پیوندی ندارد.  به نظر می‌رسد آغاز تلاش برای اخاذی است‌، اگرچه احتمالاً این یک کلاهبرداری از طریق پیش پرداخت است:

این نوع ایمیل اکثر دریافت کنندگان ایمیل را فریب نمی‌دهند، اما همیشه یک زیر مجموعه کوچک از کاربران ساده لوح وزود باور وجود دارد که در دستور زبان حریصانه‌، و کلمات استفاده شده چیزمشکوکی پیدا نمی‌کنند و خود انتخاب می‌کنند که از آن‌ها  کلاهبرداری شود.

 

مترجم:خانم رحیمی

 

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط