رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-01 07:16
تنظیم اندازه قلم

پ

2:25
کد خبر: 147783

دستگیری عامل کلاهبرداری و اغفال در پیام رسان های فضای مجازی

دستگیری عامل کلاهبرداری و اغفال در پیام رسان های فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری و متهمان پنچری خودروهای شخصی خبر داد و گفت: متهم با دسترسی به واتس آپ و اینستاگرام متعلق به شاکیه اقدام به اجرای نقشه های مجرمانه اش می کرد.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: با مراجعه خانمی متأهل به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضایی،پرونده ای با موضوع دسترسی غیرمجاز در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ افتخاری بیان داشت: شاکیه اظهار داشت شخصی ناشناس از طریق اکانت اینستاگرام من برای دایرکت یکی از دوستان پیام می فرستد و موفق به دریافت عکس های عروسی او می شود که این موضوع به خانواده ما اطلاع رسانی شد و همسرم گمان می کند من گوشی هوشمندی به صورت مخفیانه دارم،در صورتیکه اواخر سال گذشته گوشی هوشمند اینجانب آسیب و به علت اختلال ولتاژ باعث سوختن سیم کارت شد و در حال حاضر تنها از گوشی ساده استفاده می کنم.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: با هماهنگی مقام قضایی و رعایت حقوق شهروندی شخص مظنون به عنوان مطلع احضار گردید که با شگردهای پلیسی ابعاد جدیدی در ارتباط با پرونده رمزگشایی شد، شخص مذکور در این رابطه اظهار داشت که پیام هایی مبنی بر دوستی و علاقه مندی از اکانت واتس آپ و اینستاگرام شاکیه دریافت و اغفال شده است،بر همین اساس به خواسته شخص فریبکار اقدام به پنچر لاستیک برخی از خودروهای اهالی به ویژه خودروی همسر شاکیه نمودم،همچنین هدایایی خریداری و در مکانی که او می خواست جاسازی می کردم.

این مقام مسئول بیان داشت: با ردگیری های فنی و اجرای سناریوی تجربی و پلیسی،عاقبت هویت و موقعیت مکانی متهم شناسایی و طی عملیات غافلگیرانه دستگیر شد ، متهم در اظهارات خود اقرار کرد من راننده مینی بوس روستایی در بندرلنگه هستم در بهمن ماه سال 1398،از شاکیه که آشنا و همسایه ماست سیم کارت سوخته و کارت ملی اش را تحویل گرفتم و از طریق دفتر خدمات ارتباطی یکی از دوستان در بندرلنگه آن را تعویض کردم و یک گوشی ساده به درخواست شاکیه خریداری کردم.

جناب سرهنگ افتخاری افزود:در ادامه متهم مذکور با جایگذاری سیم کارت در گوشی خریداری شده برای شاکیه اقدام به دریافت کد فعال سازی برای نصب واتس آپ بر روی گوشی خود می کند ، همچنین از آنجا که نام کاربری اینستاگرام شاکیه را اطلاع داشته  به صورت حدسی در قسمت رمز عبور،کدملی شاکیه را وارد می کند و موفق به دسترسی به اکانت مربوطه می گردد،در ادامه با طرح دوستی، باعث اغفال دو نفر از اهالی دارای مشکلات اخلاقی  در روستای محل سکونت وی می شود و به خواسته متهم لاستیک خودروهای برخی از اهالی توسط این افراد فریب خورده پنچر می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: پرونده مربوطه پس از تحقیقات نهایی و مستندسازی ادله دیجیتال به همراه متهمان برای صدور کیفرخواست از سوی دادستان به دادسرا ارسال شد . 

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا است ، گفت : شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط