رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-02 10:59
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147793

شناسایی گرداننده کانال غیر اخلاقی در البرز

پلیس فتا ا البرز

رئیس پلیس فتا استان البرز از دستگیری گرداننده کانال غیر اخلاقی در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز خبر داد .

سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: کارشناسان پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ در پی اقدامات فنی و طی رصد و پایش فضای مجازی ، صفحه تلگرامی را با محتوای غیر اخلاقی و تشویش اذهان عمومی  شناسایی کردند.

وی در خصوص دستگیری گرداننده یا گردانندگان این کانال افزود: با تحقیقات گسترده پلیسی فرد مورد نظر شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در منزل شخصی اش در شهر جدید هشتگرد شهرستان ساوجبلاغ دستگیر شد.

اقبالی اضافه کرد: ادمین این کانال با مشاهده مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی خود اقرار کرد و در بازجویی‌های به عمل آمده به انتشار مطالب غیر اخلاقی و اکاذیب به منظور تشویش اذهان عمومی و توهین به شخصیت ها و مدیران ارشد دولتی در فضای مجازی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با خبر مسدودیت این کانال تلگرامی خاطرنشان کرد: متهم پس از بازجویی‌های تکمیلی همراه با پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت:پلیس فتا استان البرز مقتدرانه در برابر مجرمان سایبری ایستاده و به صورت شبانه روز اقدام به رصد فضای مجازی می‌نماید تا محیطی امن و سالم برای خانواده‌ها ایجاد کند

وی در ادامه افزود : متاسفانه امروزه به چشم می خورد نبود تعهد اخلاقی در این فضا همراه با سوء استفاده از چنین محیط هایی برای دستیابی به مقاصد شخصی وکینه ورزی و در نتیجه زیر پا گذاشتن اخلاق است.

سرهنگ محمد اقبالی گفت: وجود صفحات غیراخلاقی یکی از معضلات اصلی در شبکه‌های اجتماعی است که سلامت خانواده ها را تهدید می‌کند و می بایست بر شیوه استفاده فرزندانمان از این فضا نظارت بیشتری داشته باشیم.

رئیس پلیس فتا استان البرز در پایان یادآور شد: شهروندان در صورت اطلاع ازهرگونه فعالیت مجرمانه درفضای مجازی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط