رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-03 14:02
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 147813

نامزد سابق برادر عامل توهین و فحاشی در اینستاگرام

فحاشی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد از دستگیری فردی که عامل هتك حيثيت در شبكه اجتماعي اينستاگرام بود خبر داد.

سرهنگ روح اله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: خانمی جوان با در دست داشتن شکوائیه‌ای و مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت، شخصی ناشناسی از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ارسال مطالب توهین‌آمیز و فحاشی علیه وی نموده و این موضوع باعث از بین رفتن آبروی شاکی در بین دوستان و آشنایان شده است، موضوع پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم که نامزد سابق برادر شاکی بود، شناسایی و دستگیر و با توجه به مستندات موجود به اين عمل مجرمانه خود اعتراف كرد و در بازجویی‌های انجام شده علت و انگیزه خود را  انتقام‌جویی از شاکی به علت اختلافات خانوادگی با او عنوان داشت.

سرهنگ شهبازی‌پور یادآور شد: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

وی افزود: کاربران در فضای سایبری باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی بد گمانی و شک یا انتقام جویی و یا سرگرمی و... برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند، چرا که همانطور که گفته شد مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط