رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-15 09:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 147851

بدافزار جدید coronavirus صفحه نمایش را قفل می‌کند

بدافزار جدید coronavirus صفحه نمایش را قفل می‌کند

برای پخش بدافزار جدید coronavirus از یک برنامه هک جعلی وای فای استفاده می‌شود که ویندوز را قفل کرده و همراه با صداهای آزار دهنده نیز می‌باشد

قفل صفحه نمایش، برنامه‌های بدافزاری هستند، وقتی که می‌خواهید وارد ویندوز شوید قفل صفحه نمایش را نشان داده تا نتوانید به دسکتاپ، فایل‌ها و برنامه‌های نصب شده دسترسی پیدا کنید.

این برنامه قفل صفحه نمایش جدید CoronaLocker نام دارد که هفته گذشته توسط Max Kersten  کشف شد.

هنگام نصب، این بدافزار فایل‌های VBS زیادی را استخراج خواهد کرد که در صورت استفاده، یک قابلیت قفل صفحه نمایش آزار دهنده ایجاد می‌کند.

1_0.JPG
یکی از پرونده‌های VBS که "talkwh.vbs" نام دارد از گفتار برای گفتن کلمه "ویروس کرونا" استفاده می‌کند تا آزار دهنده باشد.

پس از نصب، کامپیوتر ری‌استارت شده و پس از راه‌اندازی مجدد به کاربران صفحه قفل شده نمایش داده خواهد شد و گفته می‌شود که "شما به ویروس کرونا آلوده شده‌اید".

3_1.JPG
موقعی که یک کاربر وارد ویندوز می‌شود ، یک صفحه قفل شده‌ای با آدرس ایمیل systemdestroyer0108@ gmail.com  نشان داده خواهد شد. خبر خوب این است که می‌توانید با وارد نمودن vb و با کلیک بر روی دکمه OK از این صفحه عبور کرده و دسکتاپ ویندوز خود را راه‌اندازی کنید.

4.JPG

متأسفانه این بدافزار انواع مختلفی از تنظیمات را در Registry ایجاد کرده که از اجرای دستورات و  Task Manager جلوگیری می‌کند، همچنین آیکون‌های دسکتاپ را پنهان کرده و Start menu غیرفعال می‌شود.

مشخص نیست که چگونه این بدافزار توزیع می‌شود، ولی ممکن است که از طریق فیلم‌های YouTube یا Discord باشد.

عملکرد این بدافزار در فیلم زیر نشان داده شده است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط