رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-15 10:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 147867

استفاده هکرها از وب‌سایت جعلی NHS برای انتشار بدافزار

بدافزار

طی چند ماه گذشته، ما شاهد ظهور کلاهبرداران با استفاده از بحران COVID-19 به نفع آنها هستیم. بعضی از آنها از طریق فروش کالاهای جعلی مانند واکسن‌های جعلی در وب تاریک، این کار را انجام داده‌اند، در حالی که برخی از آنها با همکاری تروجان‌ها برای فریب کاربران بی‌گناه از کمپین‌های اختصاصی فیشینگ استفاده کرده‌اند.

یکی از این حادثه‌های اخیر توسط شرکت امنیتی فناوری اطلاعات کسپرسکی کشف شده است. طبق گفته‌های این شرکت، هکرها برای گسترش آلودگی به بدافزارها از وب‌سایت رسمی سرویس بهداشت ملی (NHS) انگلستان جعل هویت می‌کردند.

آنها این کار را با درخواست کاربران برای دیدن مشاوره مربوط به سلامتی با انتشار لینک‌های مخرب خاصی انجام دادند. این سه لینک به شرح زیر شناخته می‌شوند:

     مشاوره در مورد ماندن در خانه

     از سرویس 111 Coronavirus استفاده کنید

     نحوه جلوگیری از عفونت

پس از کلیک کاربر بر روی آنها، به جای اطلاعاتی که ارائه می‌شود، از کاربر خواسته می‌شود که پرونده‌ای به نام "COVID19" را که یک بدافزار واقعی است، بارگیری کند، به طور خاص این بدافزار یک تروجان سرقت اطلاعات می‌باشد.

Attackers-are-infecting-users-through-a-fake-NHS-website.jpg

این تروجان می‌تواند رمزهای عبور را سرقت کند. پرونده‌ها از رایانه قربانی؛ کوکی‌ها و اطلاعات پرداخت مانند شماره کارت اعتباری از مرورگر قربانی همچنین علاوه بر این کیف پول‌های cryptocurrency نیز می‌توانند مورد هدف قرار گیرند.

Attackers-are-infecting-users-through-a-fake-NHS-website1.jpg

ماه گذشته، وزارت بهداشت، درمان و خدمات انسانی (HHS) در ایالات متحده و دومین بیمارستان بزرگ جمهوری چک در برنو نیز دچار حملات سایبری شدند.

به منظور محافظت از حمله فوق الذکر، به کاربران توصیه می‌شود که فقط پرونده‌ها را از منابع معتبر بارگیری کنند و همچنین یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس را به طور همزمان اجرا کنند تا آنها را برای بدافزار اسکن کند.

علاوه بر این، باید اطمینان حاصل شود که از وب سایت‌های معتبر بازدید می‌کنید. می‌توان این کار را با کلیک نکردن بر روی لینک‌های ایمیل از منابع ناشناخته و همچنین با دقت بررسی URL سایت‌هایی که بازدید می‌کنید انجام دهید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط