رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 07:31
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147893

شناسایی و دستگیری کلاهبرداری 22 میلیاردی در زنجان

شناسایی و دستگیری کلاهبرداری 22 میلیاردی در زنجان

رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی و انهدام باند کلاهبرداری 22 میلیاردی توسط پلیس فتا خبر داد و گفت: این متهمان با این عمل مجرمانه اقدام به پولشوئی و خروج ارز از کشور می‌ کردند . 

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "محمدعلی آدینه لو" رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا با رصد و پايش‌هاي شبانه‌روزي فضای مجازی و دریافت گزارش‌های مردمی، از فعاليت مجرمانه يکي از متهمان سابقه‌دار دربرداشت غيرمجاز و کلاهبرداری مطلع و پیگیری موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی با اعلام اینکه پس از تحقیقات فنی و پلیسی، عامل اصلی باند شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی  در زنجان دستگیر شد افزود: در بررسی حساب‌های بانکی وی، مشخص شد در مدت کمتر از دو ماه بیش از دو هزار تراکنش مالی در بستر سایت‌های غیرمجاز انجام شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم کلیه ابزارهای دیجیتالی و تعدادی کارت بانکی به نام افراد مختلف کشف و توقیف شد . 

سرهنگ آدینه لو اظهار داشت: در ادامه تحقیقات مشخص شد متهم با همدستی چند فرد دیگر و فعالیت گسترده در شبکه‌های اجتماعی با عناوین مستعار اقدام به عضویابی و تطمیع برخی افراد می‌نمودند و عملاً با این کار اقدام به پولشوئی و خروج ارز از کشور می‌نمودند.

وی با اشاره به دستگیری 4 نفر از اعضاء این باند، اظهار داشت: با بررسي‌هاي صورت گرفته گردش مالي حساب‌های بانکی دخیل در بزه بالغ بر 22 میلیارد ریال  است . 

رئیس پلیس فتا زنجان با اشاره به اینکه رسیدگی به این پرونده همچنان در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: هموطنان جهت پیشگیری از هرگونه کلاهبرداری از افشای اطلاعات حساب‌های بانکی و عضویت درسایت‌های غیرقانونی و مجرمانه پرهیز نمایند و به توصیه‌های پلیس فتا در انجام تراکنش‌های مالی و اینترنتی توجه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط