رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-09 12:08
تنظیم اندازه قلم

پ

1:10
کد خبر: 147902

کلاهبرداران در ماه مبارک رمضان با شگرد جمع آوری نذورات

نذر اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان البرزگفت: برخی افراد متخلف در فضای مجازی با عنوان جمع آوری نذورات در ماه مبارک رمضان از مردم کلاهبرداری می کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این گونه افراد ضروری است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز ظهار داشت: این افراد به انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد یک سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه درخلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند. 

وی ادامه داد : کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند از طریق صفحه های معتبر معرفی شده رسمی توسط مراجع ذیصلاح اقدام کنند، یا نذورات خود را به صورت نقدی به مراکز معرفی شده پرداخت نمایند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند. 

سرهنگ اقبالی خاطرنشان کرد : این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی با دریافت مبالغی به عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می کنند. 

این مقام مسئول افزود: کاربران برای واریز نذورات و کمک های خودبه صورت مجازی ازاصالت موسسه مربوطه  اطمینان حاصل نمایند تا زمینه ای برای اهداف کلاهبرداران سایبری نشوند.

رئیس پلیس فتا البرز بیان داشت: همچنین کاربران توجه داشته باشند که هنگام واریز کمک های خود به آدرس درگاه بانکی توجه شود تا با https آغاز و سپس نام بانک مربوطه را مد نظر قرار دهند.

سرهنگ اقبالی از شهروندان خواست :درصورت مشکوک شدن به اخبارجعلی به ویژه لینک های جعلی ودریافت پیامک های مشکوک با عناوین مختلف، موضوع را به سایت پلیس فتا به نشانی ‎www.cyberpolice.ir گزارش کنند . 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط