رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مرورگرهای خود را به‌روز کنید

1399-02-13 08:49
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147932

رییس پلیس فتا البرز :

مرورگرهای خود را به‌روز کنید

 پلیس فتا البرز

رئیس پلیس فتا البرز گفت: مرورگرها از جمله مهم‌ترین برنامه‌های مورد استفاده کاربران هستند که به دلیل دسترسی‌های زیاد و اطلاعات حساسی که در آن وارد می‌کنند (حساب‌های کاربری، عملیات بانکی و ...)، امنیت آن ارتباط مستقیمی با امنیت بسیاری از اطلاعات کاربران دارد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا البرز اظهار کرد: هر زمان تهدید امنیتی، آسیب‌پذیری یا حمله‌ای متوجه مرورگری شود، مرورگر سریعا به نسخه جدیدی به روزرسانی می‌شود تا کاربران مورد حمله قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: در بسیاری از موارد مهاجمین با شناسایی نسخه مرورگر شما و  آسیب‌پذیری‌های آن نسخه، از راه مرورگر به شما حمله می‌کنند. به همین خاطر به‌روزرسانی مرورگر بسیار مهم است.

رئیس پلیس فتا البرز در توصیه به کاربران افزود: مرورگر شما یکی از اهداف خرابکارهاست و از طریق آن می‌توانند شما را قانع کنند تا نرم‌افزار مخربی را دانلود و روی مرورگرتان اجرا کنید. بنابراین نیاز داریم بدانیم چگونه مرورگر خود را امن نگاه داریم.

اقبالی اضافه کرد‌: هر پلاگین و افزونه‌ای که به آن نیاز دارید و روی مرورگرتان نصب است باید به صورت خودکار به روز شوند و برای هر چه بیشتر امن نگاه داشتن مرورگرتان، پلاگین‌هایی که به آنها نیاز ندارید را حذف کنید ضمن اینکه نصب افزونه‌های ناشناس بر روی مرورگرها مورد تهدید است چرا که ممکن است خود این افزونه‌ها برنامه‌های تروجان و جاسوسی باشند.

وی تاکید کرد: هدف اصلی سوء‌استفاده کنندگان اطلاعات است پس پاک کردن حافظه کش (History) مرورگرها برای جلوگیری از سرقت اطلاعات موجود توسط اسکریپت‌ها و سایر نرم افزارهای جاسوسی از ضروریات است.

رئیس پلیس فتا البرز یادآور شد: فعالیت در فضای مجازی به وسیله ابزاری مثل مرورگر بسیار حساس است و نصب نرم افزارهای امنیتی به خصوص آنتی ویروس معتبر و به روز بسیار حائز اهمیت است.

سرهنگ محمد اقبالی از كليه‌كاربران فضاى سايبرى خواست: جهت كسب اطلاعات بيشتر و يا مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت كرده و از آخرين رويدادها از جمله اخبار و حوادث سايبرى مطلع گردند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید