رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-15 10:27
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 147965

هک کردن آیفون‌ها فقط با ارسال ایمیل امکان پذیر است

 هک کردن آیفون‌ها فقط با ارسال ایمیل امکان پذیر است

کاربران اپل مراقب باشید!
برنامه  پیش فرض پستی که از قبل بر روی میلیون ها آیفون و آیپد نصب شده است ، در برابر دو نقص مهم امنیتی مورد آسیب قرار گرفته و مهاجمین دست کم از دو سال گذشته برای جاسوسی از قربانیان مشهور ، استفاده می‌کردند.

 

این نقص در نهایت می تواند به هکرها اجازه دهد مخفیانه کنترل کامل دستگاه های اپل را فقط با ارسال ایمیل به هر فرد هدفمند، به دست گیرد.

به گفته محققان امنیت سایبری در ZecOps ، اشکالات مورد نظر عیب های اجرای کد از راه دوری هستند که در کتابخانه MIME برنامه پست الکترونیکی اپل ساکن هستند.

به گفته محققان ، این مشکلات در 8 سال گذشته از زمان انتشار نسخه iOS 6 در مدل های مختلف آیفون و آیپد وجود داشته و متأسفانه بر روی iOS 13.4.1 فعلی نیز تأثیر می‌گذارند.

محققان گفتند: "با داده های بسیار محدود ، ما توانستیم ببینیم که حداقل شش سازمان تحت تأثیر این آسیب پذیری اپل قرار گرفته‌اند و دامنه سوء استفاده کامل از این آسیب پذیری بسیار زیاد است."

لازم به ذکر است علایم این تهدید به این صورت است که:"علاوه بر کند شدن موقتی یک برنامه پست الکترونیکی تلفن همراه، کاربران نباید رفتار غیر عادی دیگری را مشاهده کنند."

1_6.jpg

خوشبختانه در زمان نوشتن نسخه بتا 13.4.5 از iOS ، که هفته گذشته منتشر شد، دارای نکات امنیتی برای این تهدید جدید است.همچنین برای میلیون ها کاربر آیفون و آی پد ، بزودی یک نسخه نرم افزار عمومی با انتشار نسخه جدید بروزرسانی iOS در دسترس خواهد بود.

در همین حال ، به کاربران اپل اکیداً توصیه می شود از برنامه پست الکترونیکی داخلی تلفن های هوشمند خود استفاده نکنند. در عوض ، به طور موقت به برنامه های Outlook یا Gmail بروید.

مسعود سلطانیان

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط