رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-16 13:03
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 147967

ضرورت نظارت والدین بر عملکرد سایبری فرزندان

والدین بر عملکرد سایبری فرزندان خود نظارت داشته باشند

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص خطرات فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان در پی  شیوع ویروس کرونا و ایام قرنطینه خانگی به هموطنان هشدار داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرهنگ علی کریمی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این موضوع گفت: افزایش استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های انلاین، آسیب‌های جدی را برای این گروه سنی به همراه خواهد داشت. 

وی ادامه داد: استفاده بدون نظارت کودکان و نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی مخصوصا شبکه‌های اجتماعی خارجی خطراتی همچون آزار و اذیت، خشونت اینترنتی، سوءاستفاده اخلاقی و ... را برای این گروه سنی به همراه دارد.

سرهنگ کریمی افزود: آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی زمانی افزایش می‌یابد که نوجوان بدون اینکه اعضای یک گروه یا پیج را بشناسد وارد آن شده و با افراد بزرگسال وارد گفت وگو می‌شود، لذا باید این موضوع را مد نظر قرار داد که افرادی با قصد آزار دادن کودکان و نوجوانان وارد این گروه‌ها می‌شوند.

این مقام مسئول از والدین خواست: محدود کردن استفاده از فضای مجازی و نظارت برای استفاده درست از این فناوری که می‌توان آن‌را با نرم افزارهای نظارت والدین انجام داد، تاحد زیادی خطرات و آسیب‌هایی که فرزندان را تهدید می‌کند، کاهش می‌دهد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: یکی از روش‌های دیگر که والدین می‌توانند انجام دهند، استفاده از اکانت مشترک است، به این شکل که والدین در کنار اکانت اصلی خود یک اکانت دیگر ایجاد و در اختیار فرزندشان قرار دهند و خود نیز ان را در اختیار داشته باشند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه  تاکید کرد: استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی می‌تواند تا حد زیادی خطرات و آسیب‌هایی که نوجوانان را تهدید می‌کند، کمتر نماید، همچنین کاربران می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی  یا شماره تماس 08321821921 گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط