رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 10:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:42
کد خبر: 147971

کلاهبرداری اینترنتی با پرداخت آنلاین بیعانه

بیعانه

رئیس پلیس فتا استان همدان در مورد کلاهبرداری با پرداخت بیعانه برای خرید کالا از طریق سایت های اینترنتی هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان اظهار داشت : یکی از روش‌های کلاهبرداری توسط مجرمان سایبری درج آگهی‌های تبلیغاتی کذب و غیرواقعی در سایت‌های اینترنتی ، دیوار و شیپور هست و برخی کاربران نیز به دلیل قیمت مناسب مجذوب آگهی‌های درج‌شده گردیده و مبلغی را به‌عنوان بیعانه پرداخت می‌نمایند که متأسفانه کلاهبرداران پس از دریافت وجه از پاسخگویی به تماس مالباختگان امتناع می‌کنند.

وی ادامه داد : شهروندان هنگام مراجعه به سایت‌های دیوار، شیپور و یا سایت‌های مشابه آن باید توجه داشته باشند تحت هیچ عنوان پیش از رؤیت و دریافت کالا مبلغی را به‌حساب فروشنده واریز نکنند و حتماً از کسانی خرید نمایند که امکان ملاقات حضوری آن‌ها پیش از انجام معامله فراهم است و در هنگام تحویل کالا نیز آن را با دقت موردبررسی قرار دهند.

این مقام انتظامی بیان کرد : کاربران به‌سادگی فریب وعده‌های پوچ و تبلیغات اغواکننده کلاهبرداران را نخورده و قبل از دیدن کالا و اطمینان اصالت آن و همچنین مدارک کالا اقدام به پرداخت بیعانه به‌خصوص به‌صورت آنلاین خرید نکنند، همچنین در خصوص صحت هویت فرد مقابل بررسی‌های لازم صورت پذیرد.

سرهنگ سرخوش نهاد درباره کلاهبرداری‌های مالی و برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی هشدار داد؛ و گفت: اگر از طریق یک آگهی در سایت‌های مزبور با فردی وارد معامله شدید تا کالا یا خدماتی دریافت کنید مبلغی به‌عنوان بیعانه، هزینه پست و غیره پرداخت نکنید و مراقب باشید تصویر مدارک هویتی و یا خصوصی خود را از طریق فضای مجازی در اختیار آن‌ها قرار ندهید چراکه می‌توانند از این مدارک هویتی و خصوصی شما در کلاهبرداری از دیگران استفاده کنند.

وی در ادامه به شهروندان توصیه کرد : با توجه به عدم احراز هویت واقعی افراد در زمینهٔ درج آگهی رایگان در این بسترها  و فراهم بودن امکان کلاهبرداری، به‌هیچ‌عنوان مبلغی را به‌حساب آگهی‌دهنده واریز نکنند تا اصل کالا را مشاهده و دریافت کنند.  

این مقام مسئول از شهروندان خواست:درصورت مواجه‌ شدن با هرگونه مشکل در فضای مجازی به سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir  بخش گزارش‌ها و ارتباطات مردمی مراجعه کنند . 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط