رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-14 10:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:49
کد خبر: 147973

زن اخاذ در لباس منشی

jpg

رئیس پليس فتا استان خراسان رضوى خبر داد : زن و مرد تبهكار كه با نيت اخاذى و نقشه اى از پيش تعيين شده در قالب منشى به تصاوير خصوصى و محرمانه پزشك نامدار مشهدى دست يافته بودند قبل از رسيدن به نيت شومشان، شناسایی و دستگیر شدند .

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى پليس فتا ، سرهنگ جواد جهانشيرى رئیس پليس فتا استان خراسان رضوى در خبر تازه اى گفت: با توجه به ارجاع دستور قضايى مبنى بر اخاذى و تهديد به انتشار داده هاى مهم و حساس پزشك سرشناس مشهدى رسيدگى به موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ جهانشيرى ادامه داد: شاكى به دليل عدم آشنايى كامل به امنيت شبكه هاى اجتماعى و پيام رسان از سوى فردى ناشناس مورد تهديد قرار گرفته بود و فرد اخاذ در برابرعدم انتشار تصاوير و داده هاى مهم و حساس يك ميليارد ريال وجه نقد به صورت الكترونيكى در زمانى معلوم ، از شاكى (پزشك) تقاضا کرده بود.

رييس پليس فتا خراسان رضوی افزود: با تلاش كارشناسان اداره عمليات ويژه پليس فتا استان تحقيقات فنى و پليسى شكل گرفت و پس از بررسى هاى لازم دو متهم شناسايى كه با دستور قضايى در محل اختفاى خود دستگير شدند.

این مقام مسئول بیان داشت : متهمان دستگير شده كه دو زوج جوان بودند پس از انتقال به پليس فتا استان در اعتراف به جرم خود؛كسب منفعت مالى در پى نقشه از قبل تعيين شده در قالب منشى دكتر را انگيزه ارتكاب جرم خود دانستند.

سرهنگ جهانشيرى تصريح كرد: دو متهم به همراه پرونده متشكله و ادله موجود جهت كسب تكليف نهايى به دادسراى رسيدگى به جرايم رايانه اى منتقل شدند.

اين مقام انتظامى به كليه كاربران فضاى سايبرى و بويژه جامعه پزشكان كه بدليل مشغله كارى ،فرصت كافى براى بررسى امنيت فضاى سايبرى ندارند ،توصيه كرد : ضمن اينكه شناخت و رعايت نكات و توصيه هاى پليسى مى تواند موجب پيشگيرى از وقوع جرم باشد ، چند پلت فرمى بودن شبكه هاى اجتماعى بدليل سهولت ارتباطات و دسترسى به شبكه اجتماعى از ابزارهاى متفاوت مى باشد و در صورت انتخاب رمز يك مرحله اى دسترسى غير مجاز به آن ساده تر خواهد بود لذا با انتخاب رمز دو مرحله اى مى توان از هرگونه دسترسى غير مجاز جلوگيرى كرد .

شايان ذكر است، پليس فتا از كليه كاربران مى خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت كرده و از آخرين رويدادها از جمله اخبار و حوادث سايبرى مطلع شوند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط