رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-14 12:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 147993

رشته کاراکترهای که باعث خرابی در آیفون‌ها می‌شوند

آیفون

متن‌های که دارای اشکال عجیب و غریب هستند زمانی که هشدار خاصی را دریافت می‌کنند باعث خراب شدن آیفون‌ها و سایر دستگاه‌های IOS می‌شوند.

کاربران توییتر سریعاً رشته‌ کاراکترهای مقصر را شناسایی می‌کنند، که متشکل از نماد پرچم ایتالیا و کاراکترهای از زبان سندی است که در درجه اول در پاکستان و هند صحبت می‌شود.

گزارش‌هایی در مورد اشتراک این کاراکترها از طریق توییتر، تلگرام و سایر برنامه‌های پیام رسانی منتشر شده‌است.

اگر این رشته‌ در اعلان‌های کاربر iPhone یا دیگر دستگاه‌ها ظاهرشد. در بعضی موارد باعث خراب شدن آن یا حسگر لمسی ورود به دستگاه را متوقف می‌کند. اگر این اتفاق بیفتد، کاربران می‌توانند به راحتی با راه‌اندازی مجدد دستگاه مشکل را برطرف کنند، بنابراین در غیراینصورت بیش از هر چیز دیگری باعث ناراحتی می‌شود.

اپل در گذشته با اشکالات متن مشابه روبرو بوده‌است. در سال 2018، هنگامی که دستگاه‌های iOS پیامی را دریافت می‌کردند که حاوی یک رشته حروف از زبان تلوگو بود، دچار یک مشکل جدی‌تر می‌شدند که باعث ایجاد یک حلقه راه اندازی مجدد می‌شدند. و در سال 2017، ترکیبی از سه شکلک کشف شد که قادر بود مدل‌های خاصی از آیفون‌ها و iPadها را خراب و فلج کند.

اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که این شکل متن‌های جدید روی دستگاه شما تأثیر نداشته‌باشد، ساده‌ترین راه حل غیرفعال کردن اعلان‌ها دریافتی از برنامه‌های پیام‌رسان مانند Telegram ، WhatsApp یا Twitter است. متوقف کردن نمایش یا غیرفعال کردن اعلان‌ها به طور کلی مانع از خرابی می‌شود.

طبق گفته MacRumors، این مشکل در نسخه دوم بتا IOS با نسخه 13.4.5 رفع شده است، اما این نسخه هنوز در دسترس همه کاربران iOS نیست.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط