رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-21 07:30
تنظیم اندازه قلم

پ

2:01
کد خبر: 147996

انتقام اینستاگرامی هنرجو از هنرآموز

..

رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری فردی که اقدام  به ایجاد مزاحمت برای هنرآموز خود کرده بود خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :رئیس پلیس فتا بوشهر در تشریح این خبر اظهار داشت مربی یکی از رشته‌های هنری به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد که فردی با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی ، پست‌های حاوی مطالبی توهین‌آمیز نسبت به وی منتشر نموده و با اشتراک گذاشتن این پست‌ها برای شاگردان هنرجوی ایشان باعث خدشه‌دار شدن وجه اجتماعی و آبروی شغلی او گردیده که این خصوص شاکی و خواستار پیگیری شد. 

وی ادامه داد : در بررسی اولیه تخصصی کارشناسان پلیس فتا مشخص گردید که منتشرکننده محتوای مطالب پست‌ها توهین‌آمیز به نکاتی اشاره  داشته که دسترسی به این اطلاعات برای یک فرد عادی و غریبه مسیر نبوده و احتمال  اینکه و فرد مزاحم از هنرجویان شاکی بوده باشد تقویت شد.

مهدی قاسمی بیان داشت: درتحقیقات تخصصی- تکمیلی از روش‌های علمی، هویت کاربر مجرم توسط افسر کارشناس پی‌جوی جرایم سایبری شناسایی شد.

این مقام انتظامی گفت : پس از حضور متهم در پلیس فتا ،مشخص شد که متهم شاگرد و هنرجوی شاکی بوده و به علت اینکه توسط استاد خود از گروه هنرجویان در یکی از شبکه‌های اجتماعی اخراج گردید است و اقدام به ایجاد این صفحه اینستاگرامی با مشخصات غیر‌واقعی نموده و مطالب دورغین و توهین‌آمیز را در این صفحه‌ها بارگزاری و برای هم‌کلاسیهای سابق خود به اشتراک گذاشته است.

قاسمی در توصیه به کاربران هشدار داد: در نگهداری عکس‌ها و اطلاعات محرمانه خود و فرزندانتان نهایت دقت را داشته باشید ، اطلاعات شخصی خود را رمزگذاری کرده و به هیچ وجه از انتشار دادن هر گونه اطلاعات شخصی و خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی خودداری نمایید و در فضای مجازی به هیچ کسی اعتماد نکنید.

رئیس پلیس فتا بوشهر تأکید کرد: کاربران عزیز توجه داشته باشند در صورت ایجاد مزاحمت یا سوء استفاده از اطلاعات شخصی آن‌ها موضوع را سریعاً به پلیس فتا گزارش کنند و اطمینان داشته باشند که اطلاعات شخصی آن‌ها به صورت محرمانه نزد پلیس فتا و دستگاه قضا خواهد بود.

شایان ذکر است، پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه مؤسسات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط