رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-16 09:29
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148001

تهدید و اخاذی از خانم جوان در فضای مجازی

تهدید و اخاذی از خانم جوان در فضای مجازی

رئيس پليس فتا استان اصفهان گفت: عامل تهديد و اخاذی در فضای مجازی توسط پلیس فتا اصفهان شناسايی و دستگير شد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی، رئيس پليس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پي شكايت خانمي مبني بر تهديد و ايجاد مزاحمت در فضای مجازی از سوی مردی جوان، رسيدگي به پرونده در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وي افزود: شاكيه در اظهارات خود مدعي شده به دنبال آشنايی با فردی از طريق سايت دوست يابي اقدام به برقراری روابط دوستانه نمودم، سرانجام پس از مدتي تصميم به قطع رابطه گرفتم كه وی با ارسال پيام‌های تهديد آميز باعث ايجاد مزاحمت و اخاذی از بنده شد.

اين مقام مسئول عنوان داشت: با توجه به اظهارات شاكيه و دستور قاضي پرونده كارشناسان پليس فتا پس از بررسی‌های لازم متهم مورد شناسایی قرار گرفت و برای انجام مراحل قانوني تحویل مقامات قضايي شد.

سرهنگ مرتضوی بيان داشت: متهم در مواجه با مدارك اين پليس ضمن اقرار به جرم انتسابي انگيزه خود را اجبار شاكيه مبني بر پرداخت مبالغ مالي به منظور كسب درآمد عنوان داشت.

 رئيس پليس فتا استان اصفهان با اشاره به خطرات و آسيب‌های سايت‌های همسريابی برای كاربران گفت: هيچ كدام از سايت‌های دوست يابی و همسريابی دارای مجوز نيستند و فعاليت آن‌ها غير قانونی می‌باشد، پليس فتا با گردانندگان اين سايت‌ها برابر قانون مبارزه با جرائم رايانه‌ای برخورد خواهد نمود، سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصيه نمود در تبادل و به اشتراك گذاشتن مطالب و تصاوير خصوصی خود دقت و جوانب احتياط را رعايت نمايند تا باعث بروز مشكلات شخصی و اجتماعي نگردد، وی افزود كاربران اينگونه سايت‌ها در معرض آسيب‌هايی همچون افشای اطلاعات خصوصی و ايجاد مزاحمت‌های بعدی توسط سودجويان هستند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط