رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-16 09:45
تنظیم اندازه قلم

پ

1:06
کد خبر: 148006

فیشینگ با ترفند فروش ماسک و لوازم بهداشتی

عکس

رئیس پلیس فتا استان قم از راه‌اندازی فروشگاه‌های جعلی ماسک و لوازم بهداشتی توسط سودجویان در فضای مجازی خبر داد. 

پايگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم در تشريح این خبر گفت: متاسفانه بعضی کلاهبرداران با سوء استفاده از شرایط پیش آمده ناشی از انتشار ویروس کرونا و درخواست مردم جهت خرید لوازم ضد عفونی کننده با راه اندازی فروشگاه های جعلی لوازم بهداشتی مثل فروش ماسک و مواد ضد عفونی کننده اقدام به سرقت اطلاعات بانکی افراد و در نهایت سوء استفاده از حساب های بانکی آنها می کنند.

وی افزود: این شیادان با طراحی تبلیغات با محتوای فریبنده مثل فروش کالاهای کمیاب ارزان قیمت یا تبلیغ دروغین فروش داروی ضد کرونا اقدام به انتشار آنها در شبکه های اجتماعی مختلف می نمایند. سپس کاربران را به فروشگاه های مجازی جعلی ارجاع می دهند و با فریب کاربران آن‌ها را تشویق به خرید می‌کنند. در مرحله بعد کاربر به یک درگاه پرداخت الکترونیکی جعلی هدایت می شود.

سرهنگ موالی ادامه داد: کاربران که اغلب  از جعلی بودن صفحه اطلاعی ندارد،  سعی می کنند جهت واریز وجه اطلاعات حساب خود را در فیلدهای درج شده وارد کند غافل از اینکه اطلاعات حساب وی مورد سرقت قرار خواهد گرفت. 

رئیس پلیس فتا استان قم تاکید کرد: کاربران به هنگام خرید آنلاین از معتبر بودن سایت فروش و دارا بودن نماد الکترونیکی ایرانیان اطمینان حاصل نمایند و فاکتورهای امنیتی درگاه پرداخت الکترونیکی را حتما بررسی کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط