رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونگی کنترل فعالیت‌های آنلاین فرزندان

1399-02-15 12:49
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148018

پلیس فتا هشدار داد:

چگونگی کنترل فعالیت‌های آنلاین فرزندان

 راهکارهایی برای کنترل فرزندان در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان یزد اهمیت نظارت بر فعالیت‌های فرزندان و کنترل آنها در ایام قرنطینه را امری ضروری دانست و خاطر نشان کرد: یکی از روش های نظارتی استفاده از نرم‌افزارهای کنترل‌کننده و محدودکننده است که به والدین کمک می‌کند تا برفعالیت های فرزندان‌شان در محیط آنلاین نظارت داشته باشند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر اظهار داشت: استفاده از نرم افزارهای کنترل والدین روشی موثر در جهت شکل‌گیری صحیح تربیتی فرزندان می‌باشد، یکی از روش‌های نظارتی، استفاده از نرم‌افزارهای کنترل‌کننده و محدودکننده است که به والدین کمک می‌کند تا هم بر فرزندان‌شان نظارت داشته باشند و از سویی نیز گزارش فعالیت‌های فرزندشان را دریافت کنند.

وی با توجه به ایام قرنطینه و لزوم استفاده فرزندان از فضای مجازی در روند ادامه تحصیل به استفاده والدین از نرم‌افزارهای کنترل فرزندان اشاره کرد و گفت: این گونه نرم‌افزارها با ایجاد دسترسی بر پیام‌ها، تماس‌های دریافتی، دسترسی به برنامه‌های کاربردی و... امکان کنترل گوشی تلفن همراه را فراهم می‌آورد، حتی در مواقع لزوم از طریق ارسال پیامک می‌توان گیرنده را  نیز از دسترس خارج کرد.

این مقام مسئول در ادامه افزود: والدین می‌توانند از منابع معتبر، نوعی دیگر از نرم افزار‌ با عنوان "ضبط فیلم از صفحه گوشی اندروید" که قابلیت رصد محسوس و نامحسوس والدین برای گوشی فرزندان را دارا می‌باشد را تهیه  کنند و در فضای مجازی مراقب و همراه فرزندان باشند.

سرهنگ ابوطالبی گفت:  دانش آموزان توجه داشته باشند در فضای مجازی تحت هیچ شرایطی عکس و اطلاعات شخصی و و هویتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و به هویت‌های کاذب در این فضا اعتماد نکنند که لازمه این امر هوشیاری والدین است.

این مقام انتظامی در ادامه به مزیت‌های نرم افزارهای فارسی زبان نیز اشاره کرد و گفت: برخی از نرم افزارهای کنترل والدین خارجی به علت دسترسی‌هایی که از کاربر در هنگام نصب نرم‌افزار می‌گیرند شاید خیلی مطمئن و ایمن نباشند اما نرم‌افزارهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند از امنیت بالاتری برخوردار می‌باشند.

رییس پلیس فتا استان یزد ضمن بیان اینکه دانلود نرم‌افزار و اپلیکیشن از کانال‌ها و گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی ممنوع بوده و افراد سودجو با بارگذاری لینک‌های جعلی به عنوان آپدیت نرم‌افزار و ارائه نرم‌افزار‌های اغواکننده (نرم افزار هک و ...) در کمین‌ فرزندان ما هستند، از هموطنان  درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید