رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کلاهبرداری در پوشش کمک های خیرانه

1399-02-15 13:52
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148023

رئیس پلیس فتا استان مازندران هشدار داد:

کلاهبرداری در پوشش کمک های خیرانه

کمک مومنانه

رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: با توجه به ماه مبارک رمضان بسیاری از کلاهبرداران با استفاده از ترفندهای مختلف مانند انتشار تصاویرغیر واقعی از افراد نیازمند از احساسات شهروندان سوءاستفاده نموده و اقدام به کلاهبرداری می کنند . 

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس فتا: سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: در این روزها با انتشار ویروس کرونا و مقارن شدن آن با ماه مبارک رمضان و پویش‌های مردمی‌، بسیاری از افراد با بهره‌گیری از فضای مجازی به پویش کمک مومنانه پیوستند و با پرداخت مبالغ به صورت اینترنتی در این اقدام خداپسندانه سهیم می‌شوند.

‌وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از کلاهبرداران و سودجویان از این فرصت سوء‌استفاده نموده و با استفاده از ترفندهای مختلف مانند انتشار تصاویر غیر واقعی اقدام به دادن شماره حساب ها و لینک های جعلی نموده اند ،که با ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی گوناگون و تحریک افراد به واریز وجوه نقدی به آنها، دست به سودجویی از کاربران می‌زنند.

رئیس پلیس فتا استان مازندران افزود: سود جویان با انتشار تصاویر غیر واقعی از افراد نیازمند و گاها طراحی  لینک های جعلی و اپلیکشن های آلوده به بدافزار به بهانه پویش مومنانه از این حس نوع دوستی و همدلی هم وطنان سو استفاده کرده و درخواست واریز مبالغی برای کمک به نیازمندان را دارند .

این مقام مسئول ادامه داد:متأسفانه برخی از شهروندان این موارد توجه نکرده و منجر به از دست دادن موجودی حساب بانکی تمام می شود. برای جلوگیری از تحمیل چنین ضررهایی به واسطه این فضا می خواهند به این پویش خیرخواهانه بپیوندن حتما اخبار های مربوطه به این پویش را از طریق رسانه جمعی و شماره حساب های اعلامی توسط نهادهای معتبر دنبال کنند.

سرهنگ خورشاد به هم‌وطنان عزیز توصیه کرد: حتماً برای هرگونه واریز وجه جهت کمک‌های مومنانه خود به قشرآسیب دیده، فقط از طریق شماره حساب های نهاد های معتبر و سازمان های مربوطه اقدام نمایند و از پرداخت‌های اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس جدا خودداری کنند.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید