رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-16 12:47
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148029

شناسایی مدیر کانال تلگرامی تخریبگر مسئولین استانی

کانال تلگرامی تخریبگر

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از شناسایی مجرم سایبری خبر داد که  با راه‌اندازی کانال تلگرامی اقدام به انتشار مطالب خلاف واقع علیه مسئولان .استانی درفضای مجازی می‌ کرد

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی درتشریح این خبر گفت: طی رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان و با بهره‌گیری از قابلیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کانالی را در شبکه‌اجتماعی تلگرام شناسایی، که با انتشار مطالبی خلاف واقع سعی در تخریب مسئولین استان را داشته است، که با توجه به اهمیت موضوع پس از بررسی‌های فنی و با هماهنگی مقام‌قضائی پرونده مقدماتی تشکیل و رسیدگی به آن در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود : کارشناسان این پلیس با بررسی کانال تلگرامی پی بردند یکی از ادمین های کانال مربوطه مبادرت به انتشار مطالب توهین‌آمیز و خلاف واقع علیه برخی مسئولین استانی می‌ کند.

سرهنگ آنقی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با تحلیل مستندات جمع‌آوری شده  مدیرکانال را شناسایی کردند و در نهایت طی یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی تجهیزات نامبرده توقیف شد و این مجرم سایبری به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به مقامات قضایی معرفی شد.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به اعتراف متهم به جرم خود، بیان داشت:  براساس قانون هر کس نسبت به انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی یا علیه مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد مرتکب جرم شده و برابر قانون مجازات اسلامی با ایشان برخورد خواهد شد.

این مقام مسئول به مجرمان فضای مجازی هشدار داد: تیم رصد و پایش پلیس فتا به صورت تمام وقت، مقتدرانه در برابر مجرمان سایبری ایستاده و با اشرافیت کامل به صورت شبانه روز، اقدام به رصد فضای مجازی برای برقراری امنیت سایبری کاربران خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی خاطر نشان کرد‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس 69 - 08621826068 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط