رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-16 12:09
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148030

نظارت والدین بر رفتارهای اینترنتی نوجوانان در دوران کرونا

corona

رئیس پلیس فتا کیش در خصوص استفاده کودکان و نوجوانان در فضای مجازی هشدار داد و از والدین خواست بر رفتارهای اینترنتی فرزندان خود نظارت بیشتری داشته باشند.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدرضا رضایی، رئیس پلیس فتا کیش در تشریح این خبر اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده هموطنان از فضای مجازی، آسیب های این فضا در این دوران آشکارتر شده است. از جمله آسیب هایی این فضا که در این دوران به اوج خود رسید می توان به انتشار شایعات در فضای مجازی، افزایش چشمگیر خرید های اینترنتی، استفاده بیش از حد کودکان و نوجوانان از اینترنت و .... اشاره کرد.

سرهنگ محمدرضا رضایی ادامه داد: بیشترین مواردی که پلیس فتا در این دوران با آن مواجه بود مباحثی چون برخورد با برهم زنندگان آرامش مردم با استفاده از انتشار شایعات در خصوص این ویروس بود که در پلیس فتا کیش 2 پرونده قضایی تشکیل شد  و در این خصوص 12 متهم شناسایی و به مرجع قضایی معرفی گردیدند همچنین 43 نفر از افرادی که اقدام به انتشار شایعه می کردند تعهد کتبی از آنان اخذ شد.

رئیس پلیس فتا کیش در خصوص استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی هشدار داد و افزود: با توجه به ادامه روند سال تحصیلی دانش آموزان در فضای مجازی و استفاده آنها از اینترنت، والدین می بایست بر رفتارهای اینترنتی فرزندان خود نظارت بیشتری داشته باشند چرا که ممکن است در وب گردی ها به موضوعاتی برخورد کنند که متناسب با سن آنها نباشد.

وی  با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به صورت آنلاین دریافت کنند.

.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط