رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-16 13:23
تنظیم اندازه قلم

پ

2:18
کد خبر: 148043

نیمی از طرفداران فناوری اطلاعات معتقدند تیم‌های امنیت سایبری آنها آماده شناسایی حملات هستند

1

به گزارش ایساکا، 51 درصد از متخصصان و رهبران فن‌آوری بسیار اطمینان دارند که تیم‌های امنیت سایبری آنها آماده شناسایی و پاسخگویی به افزایش حملات امنیت سایبری در طول کوید19 هستند. علاوه بر این، 59 درصد می‌گویند تیم امنیت سایبری آنها از ابزار و منابع لازم در خانه برای انجام کار خود به طور مؤثر برخوردار است.

این مسئله مشکلی ایجاد می‌کند، زیرا 58 درصد از پاسخ دهندگان می‌گویند بازیگران تهدید از مزایای همه‌گیری برای ایجاد اختلال در سازمان‌ها استفاده می‌کنند و 92 درصد نیز می‌گویند که حملات سایبری بر روی افراد در حال افزایش است.

کار از راه دور افزایش محافظت از داده‌ها و ریسک حریم خصوصی

idea-400x200.jpg

در حالی که 80 درصد از سازمان‌ها بهترین راهکارهای مربوط به خطر سایبری را برای کار در خانه به عنوان سرپناه در سفارشات مشترک به اشتراک گذاشتند، 87 درصد از پاسخ دهندگان هنوز می‌گویند انتقال سریع به کار از راه دور باعث افزایش حفاظت از داده‌ها و ریسک حریم خصوصی شده است.

دیوید ساموئلسون، مدیر ایساکا می گوید: سازمان‌ها در این مدت به سرعت و پرخاشگرانه به سمت روش‌های جدید تجارت می‌روند، که این یک چیز بسیار مثبت است، اما همچنین می‌تواند به سازش منجر شود که می‌تواند آنها را در معرض تهدیدها قرار دهد. 

وی افزود: افزایش تعداد کارگران از راه دور به معنی حمله سطح بیشتری است. کار از راه دور در حال حاضر بسیار مهم است، بنابراین باید امنیت همراه با آموزش کارمندان در خط مقدم باشد.

در اواسط ماه آوریل بیش از 3700 متخصص در زمینه حسابرسی، ریسک، حاکمیت و امنیت سایبری از 123 کشور مورد بررسی قرار گرفته اند تا تأثیر کوید19 در سازمان‌ها و مشاغل خود را ارزیابی کنند.

نگرانی در مورد تأثیر گسترده تر

اکثر این متخصصان معتقدند شغل آنها بیخطر است. ده درصد فکر می‌کنند که احتمال از دست دادن شغل و1 درصد کاهش یافته است. با این حال، در حالی که مواضع خود پایدار است، پاسخ دهندگان هنوز هم نگران این تأثیرات گسترده تر عروق رمان هستند.

تأثیر اقتصادی بر اقتصاد ملی من(49 درصد)
سلامتی خانواده و دوستان(44 درصد)
بهداشت شخصی(30 درصد)

تأثیر اقتصادی بر سازمان من(24 درصد)

اثرات منفی

در حالی که پاسخ دهندگان گزارش می‌دهند از ارتباطات داخلی سازمان، برنامه‌های تداوم مشاغل و رهبری اجرایی مربوط به کوید19 بسیار رضایت دارند، سازمان‌های آنها نتوانسته‌اند از اثرات منفی، از جمله:

کاهش درآمد / فروش (46 درصد)
کاهش بهره وری کلی (37 درصد execut مدیران بیشتر از دست اندرکاران فکر می‌کنند که این مورد است)
کاهش بودجه‌ها (32 درصد)
مشکلات زنجیره تأمین (22 درصد)
عملیات بسته شده تجاری (19 درصد)

اکثر پاسخ دهندگان انتظار دارند که عملیات عادی تجاری تا Q3 2020 از سرگرفته شود.

ایساکا  CTO  Simona Rollinson  گفت: پیش بینی اینکه در کوتاه مدت طبیعی به نظر می‌رسد دشوار است. آنچه ما می‌دانیم این است که متخصصان فن آوری، از جمله حسابرسی فناوری اطلاعات، ریسک، مدیریت و امنیت در جامعه ما بیش از هر زمان دیگری برای شرکت‌های خود ضروری هستند، و آنها به خوبی قادر به سازگاری و حتی پیشرفت هستند، فارغ از اینکه چه تغییراتی ایجاد می‌کند، در فروشگاه باشید. 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط